Виставка картин Леоніда Бессараби

В музеї історії міста Хмельницького відкривається виставка робіт художника-живописця Бессараби Леоніда Павловича (29 липня 1935 - 6 серпня 2018), заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України.

Народився 29 липня 1935 року у с. Нова Гребля Калинівського району Вінницької області. Благородна природа подільської землі, аматорські уподобання батька і матері, які в тяжкі повоєнні роки піклувалися не тільки про хліб насущний, а й про художнє оточення сімейного кола (батько часто малював аквареллю, олівцями рідні краєвиди, а мати прекрасно зналася на вишиванках) спричинило до того, що ще будучи маленьких хлопчиком вже тягнувся до мистецтва, а коли отримав у дарунок свої перші олійні фарби, то радості не було меж. І дуже часто малювання, папір і фарби були найулюбленішими з дитячих ігор. А потім після закінчення семи класів загальноосвітньої школи, була Державна художня середня школа ім. Тараса Шевченка у Києві.

У 1965 році закінчив Київський художній інститут (нині НАОМА — Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Навчався у таких митців як Трохименко Карпо Дем'янович, Яблонська Тетяна Нилівна, Пламеницький Анатолій Олександрович.

Після закінчення інституту по запрошенню ректора Хмельницького педагогічного училища (нині ХГПА — Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія) стає викладачем образотворчого мистецтва.

У 1968 році переходить на посаду асистента кафедри інженерної графіки Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування (нині ХНУ — Хмельницький національний університет).

З 1969 року працює в Хмельницьких художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР. Приймає активну участь у розвитку образотворчого мистецтва Хмельниччини як член художньої ради, а згодом і голова художньої ради.

З 1977 до 1985 займав посаду головного художника Хмельницьких художньо-виробничих майстерень Художнього фонду УРСР.

Запрошуємо на зустріч у мистецькій залі музею 6 серпня 2019 року о 15.00 за адресою Проскурівська, 30.