Hlushenkov FolkFest

13-16 червня 2019 року в місті Хмельницькому вже всьоме відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс народної хореографії імені видатного подільського балетмейстера  Володимира Глушенкова «HlushenkovFolkFest»
Фестиваль зустрічатиме не лише українські творчі колективи, які працюють на основі традицій народної танцювальної культури нашого народу, але і ансамблі народного танцю з інших країн.
 
 
Відкриття «HlushenkovFolkFest» пройде 13 червня. О 18:00 розпочнеться традиційна фестивальна хода центральною вулицею міста - Проскурівською (від ТЦ "Дитячий світ" до кінотеатру імені Тараса Шевченка). 
Фестивальні заходи відбуватимуться на майданчику біля кінотеатру імені Тараса Шевченка. Там підготують спеціальну сцену.  На ній після фестивальної ходи розпочнеться офіційне відкриття, де представлять учасників. Колективи покажуть свої презентації, аби передати колорит своєї народної культури. 
 
 
Родзинкою фестивалю 2019 року стане «Карнавал культур», що пройде 14-15 червня. Глядачі зможуть познайомитися не лише з традиціями танцювального мистецтва кожної країни-гості, але дізнатися більше про саму країну, її звичаї, історію, географію. На фестивалі будуть представлені фудкорти з елементами національної кухні кожної країни, а колективи – учасники з інших країн проведуть інтерактивні танцювальні майстер-класи.
 
 
Цьогорічною особливістю будуть також вечірки сучасної музики країн-гостей. Такі проведуть вперше.
Звісно, серед учасників буде найбільше українських колективів, але таку грандіозну кількість народних хореографічних колективів з-за кордону наш Хмельницький прийматиме вперше.
У фестивалі візьмуть участь:
  • Польща – ансамбль пісні і танцю «Кракус», м. Краків (Song and Dance Ensemble “KRAKUS”),
  • Туреччина – ансамбль народного танцю «Кюзеїн Ушакларі», м. Анкара (Folk dance ensemble “Кuzeyin Uşakları”),
  • Литва – ансамблі народного танцю «Сукуреліс», «Люксініс» та «Дімеделіс», м. Шауляй (Folk dance groups “Sūkurėlis”, “Liuoksinis”, “Diemedėlis”),
  • Чилі – бенд «Ренакер», м.Сантьяго (C.E.O. BANDA RENACER - CHILE),
  • Вірменія –  Національний ансамбль пісні і танцю "Аракс".

Завершиться «HlushenkovFolkFest» грандіозним гала-концертом. На ньому всі колективи-учасники затанцюють український народний танець "Гречаники".

УВАГА!!! Запрошуємо фотографів та відеографів знімати фестиваль народної хореографії «HlushenkovFolkFest».

Засновники – організатори  фестивалю-конкурсу:

  • управління культури і туризму Хмельницької міської ради;
  • центр національного виховання учнівської молоді;
  • обласний осередок Національної хореографічної спілки України;
  • ансамбль танцю “Веснянка”.
 
Метою фестивалю-конкурсу є:
 
  • збереження багатої спадщини української народної хореографії та народної хореографії інших народів;
  • підтримка творчих колективів, які працюють у жанрі народної хореографії;
  • сприяння налагодженню творчих зв’язків між хореографічними колективами;
  • сприяння популяризації українського народного танцю та народного танцю інших народів серед дітей та молоді.

 

Щороку фестиваль передбачає такі заходи: урочисте відкриття та закриття фестивалю, конкурсний день,  концерти для публіки міста, парад, гала-концерт.

Борис Савчук у Facebook: «Це мій дід !!! Найкращий друг і людина !!! Як же мені його не вистачає. Всієї його творчої міці просто неможливо передати словами. Моя родина надзвичайно пишається ним та його здобутками! Мій дідо – це приклад висококласного профі та фіхівця, який до останніх днів життя був відданий своїй справі. Його внесок в популяризацію українського народного танцю важко переоцінити. Щиро запрошую всіх відвідати щорічний міжнародний фестиваль імені Володимира Миколайовича Глушенкова в м. Хмельницькому…».


Володимир Глушенков – заслужений артист України, який понад 20 років працював артистом балету та головним балетмейстером ансамблю пісні і танцю «Подолянка» Хмельницької обласної філармонії (нині український державний академічний козачий ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля»). Останні роки життя – методистом по хореографії обласного центру естетичного виховання учнівської молоді профтехосвіти України, очолював обласний осередок Національної хореографічної спілки України.
 
За час своєї творчої діяльності Володимиром Глушенковим було записано та відтворено на професійній аматорській сцені цілий ряд подільських танців, звичаїв та обрядів, створено нові хореографічні постановки: «На лузі», «Василечки», «Краков’як», «Гречаники», «Варварка», «Кривий танець», які з захопленням сприймалися глядачами – поціновувачами українського народного мистецтва   у багатьох країнах світу. І сьогодні його постановки є окрасою репертуару численних ансамблів танцю міста Хмельницького та області.