Відкриття виставки Олексія Леонова «Гармонія – шлях мудрості»

Відкриття виставки творчих робіт члена Національної спілки художників України, київського скульптора Олексія Леонова «Гармонія – шлях мудрості» до Дня міста відбудеться 29 вересня о 12:00 в приміщені «Мистецького простору» ПКПЦ ім. М. Реріха (Проспект миру 103/1).

Співорганізаторами заходу виступили:

  • ПП «Баварія –Захід»;
  • Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки;
  • Подільський культурно-просвітительський Центр ім. М.К. Реріха.

Мистецтво художника в наш неспокійний час несе особливо необхідну енергію гармонії та миру. Весь його творчий шлях присвячений завданню втілити у форму вищі духовні устремління. Подібно до давньогрецького скульптора Фідія, він проникає своєю свідомістю у високі сфери Духу та приносить у земний світ одухотворені образи, які умиротворяють тих, хто їх споглядає.

За словами автора виставки Олексія Леонова концепція його творчості «… об’єднання людей на фундаменті вічних цінностей, вищих прагнень людського духу… Краса є нічим незнищенною основою життя в усіх світах. Моя творчість – це вираження прагнення до краси».

Майстер має свій неповторний творчий стиль. Митець працює з шамотною глиною, яка полюбилася йому своїми «живими якостями», – матеріалом теплішим за класичний мармур чи гіпс. Техніка шамоту дозволяє зберегти всі особливості авторського ліплення, що зближує її з технікою олійного живопису, в якій твір від задуму до завершення створюється самим автором.

Понад 120 персональних виставок Олексія Леонова відбулися упродовж 2005 – 2019 років. Географія його робіт вражає: Україна, Білорусія, Росія, майже всі країни Європи, США, Канада, Південна Америка, Киргизія, Узбекистан, Індія, Китай, Монголія, Японія. Роботи скульптора знаходяться більш ніж в 50 містах світу.

Сьогодні на виставці представлені 47 скульптур, з яких 4 з бронзи.

У відкритті виставки бере участь Хмельницький академічний муніципальний камерний хор. Художній керівник та головний диригент – заслужений діяч мистецтв України – Ігор Цмур.