Пам`ятай Майдан!

Революція «на граніті», Помаранчева революція, Революція Гідності… Частина нашої історії, феномен, який продовжують вивчати і трактувати історики, політологи, соціологи, філософи, письменники, психологи… Українська міфологема Майдану продовжує доводити свою незборимість і життєздатність, розгортаючись і варіюючи, бурхливо пробиваючи щоразу нове русло  на шляху до вимріяної мети: самодостатня національна держава, харизматичний, відданий ідеї державності лідер, демократичний, соціально справедливий устрій… Не забули… не зреклися…  Не зреклися? Не забули? Ні.

Майдан – у кожного українця всередині, латентно, але живий, готовий будь-якої миті спалахнути новим вогнем… Нам не до сну. Тому що Майдан – це не лише територія для зібрання і волевиявлення, це – символ нашої демократії, яка живе у кожному українцеві, бо закарбована в його генетичний код.  Це – точка дотику і сплаву, місце нашої справжньості та єдності  у найважчий час – усіх українців, незалежно від  верств, майнового стану, конфесії, місця народження… Майдан – ознака нашої громадянської зрілості…  Саме про це - про нас і нашу добу, про наш злет і нашу боротьбу  - нова фотовиставка в музеї історії міста Хмельницького. Київський фотохудожник Олександр Сліпченко  зафіксував на світлинах та зафільмував Євромайдан  від перших днів до серпня 2014…  Злети і голгофи Майдану, будівництво барикад і руїна, вирування людської стихії і прояви індивідуальностей, палаючі шини, будівлі, розібрана бруківка, бронежилети і каски, намети, польові кухні і польові творчі майстерні, виправа оборонних сотень, сцена Майдану і - одухотворені, сповнені надії  юні і зрілі, знайомі і незнайомі обличчя, обличчя, обличчя…

Відтворити, як воно було, і вивчити, як і чому все було, - ось що допомагає здійснити серія фоторобіт, панорамних світлин Олександра Сліпченка «Пам`ятай Майдан!»

Таку мету і ставив перед собою автор – зберегти ті миттєвості для  історії. Про кожну світлину, про кожен день Революції Гідності пан Олександр може розповідати годинами. Як і про відеосюжети-хроніки Майдану. Адже, крім того, що уважно стежив тоді за перебігом подій, ще й працював певний час у музеї Революції Гідності. Знайомий хмельничанам за циклом світлин «Випадкове мистецтво», який півроку тому експонувався в музеї історії міста Хмельницького,автор вперше виставляє таку повномасштабну збірку робіт з  тематики  Майдану. 

Познайомитися з експозицією та поспілкуватися на тему «Феномен Майдану» запрошуємо в музей історії міста Хмельницького, що на Проскурівській, 30, у вівторок, 3 грудня о 15.00. Вхід вільний.