Музей історії міста Хмельницького запрошує у захопливий екскурс давнім Проскуровом

На вас чекає пізнавальна зустріч з археологом, письменником, дослідником минулого Плоскирова-Проскурова-Хмельницького Володимиром Захар’євим /із Ватралів/ та знайомство з предметами новоствореної музейної експозиції  «ПЛОСКИРІВ-ПРОСКУРІВ У XVIII-XIX  СТОЛІТТЯХ». Особливу атмосферу з минулих часів містечка над Бугом створюють також світлини, мапи, план из колекції фотохудожника, краєзнавця Леоніда Западенка з тематичної ретроспективної виставки, котрі органічно доповнюють археологічну збірку.

Майже сотня археологічних артефактів, виявлених паном Володимиром як фахівцем памяткоохоронної служби Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв на ділянці в Старому місті, де велися роботи під будівництво торговельно-офісного центру на вулиці Кам`янецькій, 11/1 (в районі вулиці Староміської), розширює уявлення про минуле обласного центру, відкриває нову сторінку в практичних дослідженнях з історії міста Хмельницького. Відтепер хмельничани та гості нашого міста зможуть в буквальному сенсі доторкнутися до минувшини, насолодитися виглядом, формою, фактурою предметів старовини, детально дізнатися про історію міської забудови, побут та звичаї давніх мешканців Плоскирова-Проскурова.

В рамках презентації відбудеться ознайомлення з книгами Володимира Захар`єва /із Ватралів/ «Ploskyrof urbs munita" або Історія укріплень Плоскирова та їхніх досліджень» та «Плоскирів  XVIII століття» (за слідами у котловані на вул. Кам`янецькій).

Відкриття виставки, присвяченої Дню міста Хмельницького, відбудеться 22 вересня 2022 року о 14.00 в музеї історії міста Хмельницького, що на Проскурівській, 30. Вхід – вільний.