Котилася писанка з гори на долину

Вже зовсім скоро християни святкуватимуть одне з найвеличніших свят – Великдень. У передсвяткових клопотах жінки та дівчата беруться за давнє-прадавнє ремесло – розписування писанок.

4 квітня у Хмельницькій центральній міській бібліотеці відбувся майстер-клас «Котилася писанка з гори на долину». Своїми знаннями та умінням писати великодню писанку з усіма охочими поділилася викладач Хмельницької дитячої школи мистецтв «Райдуга» Валентина Доброва.

Участь у майстер-класі взяли як користувачі бібліотеки так і самі бібліотекарі. Такий захід проводиться уже кілька років поспіль з метою популяризації та збереження народних традицій. Хтось уперше в такий спосіб розписував великодні символи, хтось удосконалював свої вміння.

Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.

«Традиційна подільська писанка вона лаконічна за змістом, на ній не так багато намальовано, але кожен символ щось промовляє, чи то грабельки, чи курячі лапи чи то павучок. Подільська писанка булла і залишиться в обрядах Великоднього циклу. Господині колись писали до 60 писанок і обдаровували свого чоловіка та родину. В наших селах по сьогодні пишуть писанку, і це говорить про те яка потужна сила подільської писанки», – зазначила пані Валентина.

Писанка – це не просто символ Великодня, а побажання добра, щастя, здоров'я, багатства. По завершенню майстер-класу кожен тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг. Усі присутні переконалися, що писати писанку – це своєрідна медитація, що вимагає не тільки володіння старовинною технікою, але й духовного піднесення.