Майстер-клас із ткацтва

Управління культури і туризму Хмельницької міської ради, Музей історії міста Хмельницького, ХДШО та ДПМ

ЗАПРОШУЮТЬ

на майстер-клас із ткацтва на старовинному ткацькому верстаті ХІХ століття,

який відбудеться  в рамках святкування 587-ої річниці з часу першої писемної згадки про місто Хмельницький 26 вересня 2018 року о 16-00 в експозиційному залі етнографії музею.

Майстер-клас проводить майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, член Національної спілки художників з 1993 року, завідуюча відділенням декоративно-прикладного мистецтва ХДШО та ДПМ НАДІЯ БОРЕЦЬКА.

Мета: привернути увагу до традиційного народного ремесла ткацтва на верстаті, продемонструвати вихованцям Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва та усім бажаючим глядачам, як працює верстат, як натягувати основу, створювати різні види ткацьких переплетень.

Майстер-клас проводиться для популяризації народного ремесла ткацтва. Ще 4 роки тому в Хмельницькій школі образотворчого та декоративно прикладного мистецтва відкрито клас ткацтва. Нині вже зібрано невеличку колекцію дитячих робіт - тканих гобеленів. За словами Надії Борецької, вихованці класу ткацтва мають  чимало перемог  на всеукраїнських конкурсах за дитячі ткані твори. Зокрема, медаль у конкурсі «Нові імена України».

«Хочемо поділитися своїм невеличким досвідом, - говорить Надія Анатоліївна. -  Я працювала довго в техніці ткацтва, робила ткані панно. Зокрема, куліси в Монотеатр «КУТ». Працювала в Польщі (Вроцлав, Мьехов, Елена Гура), на фабриці диванів, брала участь у міжнародних симпозціумах із ткацтва. Я володію текстильними техніками ткацтва, валяння, холодним і гарячим батиками, технікою ручноробного паперу. Розвиватися нам важко. Обладнання унікальне і дороговартісне. Сировина теж дуже дорога, але невеличкі роботи створюємо».                       

Знана в Україні та за її межами народна майстриня Надія Анатоліївна Борецька працює в різних техніках образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1988 р.). Бере участь у колективних виставках майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, має чимало персональних виставок: живопису, графіки (пастель), художнього розписупо шовку (батик), створює ляльки-мотанки й авторські ляльки з природних матеріалів, працює в стилі «печворк», з елементами ткацтва (гобелен), розробляє моделі одягу з оригінальним оздобленням. Лауреат міської премії імені Б. Хмельницького.

А ще вона – талановитий педагог, багато років викладає в дитячій художній школі. Вихованці Н. А. Борецької є переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських виставок і  конкурсів. 

 

Впродовж 5 років працювала викладачем Хмельницького національного університету. Під її керівництвом студенти факультету технології і конструювання швейних виробів розробляли оригінальні колекції одягу. Згодом (2004-2010 р.р.) очолювала Хмельницьку дитячу художню школу. Нині завідує відділенням декоративно-прикладного мистецтва Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.  Її роботи зберігаються в приватних збірках в Україні та за кордоном.

 

НАДІЯ БОРЕЦЬКА
Член спілки художників України
Художник - батікіст

Освіта
1988 - закінчила Львівський Державний Інститут Декоративного та Прикладного Мистецтва

Персональні виставки
1997 - "Мистецтво та мода" м. Хмельницький, музей сучасного українського Мистецтва;
1997 - "Мистецтво та мода" м. Київ, Галерея "Гончари", Андріївський Узвіз;
1997 - "Мистецтво та мода" м. Львів, Палац Мистецтв;
1996 - "Painted Silk" Галерея на Ятках, м. Вроцлав, Польща;
1994 - Музей мистецтв, м. Хмельницький.

Виставки
1998 - ЦДХ - 98, Московський Міжнародний Салон, Москва, Росія;
1998 - Виставка експериментального теккстилю "Текстильний Шалл", м. Львів, Палац мистецтв;
1997 - "Тканина з України", галерея "У Якси", Мьєхов, Польща
1997 - "Презентація'97", Всеукраїнська Виставка розпису на тканинах, м. Хмельницький, Музей сучасного українського Мистецтва;
1997 "KOAWRY'97" Міжнародний сімпозіум та виставка, Карпач, Польща;
1997 - "AART-DECO" Різдвяна виставка, ЦДХ, м. Москва, Росія;
1996 - "KOAWRY'96" Міжнародний сімпозіум та виставка, Карпач, Польща;
1995 - Галерея мистецтв, м. Луцьк, Україна;
1995 - "Lodz'95. Fibre Art" Міжнародний сімпозіум та виставка, Лодзб, Польща;
1995 - "KOAWRY'95"Міжнародний сімпозіум та виставка, Карпач, Польща;
1995 - "Білі Ночі", Міжнародний сіпозіум та виставка, Санкт-Петербург, Росія;
1994 - "Презентація'94", Виставка розпису на тканинах, м. Хмельницький;
1993 - Галерея Мистецтв, Київ, Україна;
1993 - Галерея мистецтв, Київ, Україна.

Інша професійна діяльність

1996 - Член ETN
1993 - Член спілки художників України