Бібліотечний міст: Старобільськ – Хмельницький

22 листопада у центральній міській бібліотеці вже не вперше відбувся скайп-міст між містами-побратимами Старобільськом Луганської області та містом Хмельницьким. Цього разу зустрілися представники національних меншин. Свою культуру, традиції та мову представили поляки, які представили культурно-просвітницький центр ім. Ю. Словацького польської громади у м.Хмельницькому. Саме ця національна меншина у Хмельницькому є найбільшою за чисельністю, біля 25 тисяч.

На зустрічі були присутні учасники народного польського аматорського вокального ансамблю «Розмарин». Чудове виконання польських пісень «Як йшло військо», «Шла дівечка до містечка», «Гей соколе» прикрасило зустріч.

«Сьогодні ми представили польській громаді з міста Старобільська як живе, працює і розвивається польська громада у місті Хмельницькому. Культурно-Просвітницький Центр ім. Юліуша Словацького, при якому створений наш співочий колектив, працює над відродження польської культури, історії та традицій, а також вивчення польської мови», – розповіла учасниця ансамблю «Розмарин» Людмила Дзінзяловська-Задворна.

«Чудово, що ми маємо сьогодні можливість спілкуватися з поляками, які мешкають у інших куточках України. Насправді, в українців і поляків спільна європейська історія.Бо ми є справді дружніми народами і єдність нам призначена. Ми прагнемо тільки одного миру і злагоди усім», – зазначила Зоя Волинська, учасниця ансамблю «Розмарин».