Презентація збірки поезій Ольги Саліпи «Територія жінки»

28 травня у центральній міській бібліотеці відбулася презентація збірки поезій Ольги Саліпи «Територія жінки».

Ольга Саліпа народилася на Тернопільщині. За освітою – педагог, працювала журналісткою, редактором газети на Сумщині. Після втрати чоловіка на війні переїхала до Хмельницького. Ольга дружина загиблого Почесного громадянина м. Хмельницького Сергія Саліпи. Писати почала ще будучі школяркою. ЇЇ поезії з’являлися на сторінках колективних збірок. А потім творча пауза довжиною у десять років.

Це перша поетична збірка авторки. Як говорить сама поетеса: «Душа жінки – як дім із великими вікнами, мереживними фіранками, солодкими ароматами, широким ліжком, круглим столом для гостей. Тут є де посмакувати солодким, поплакати, поговорити. Територія жінки – її дім, її душа, внутрішній світ. У якийсь куточок вона пускає гостей легко, кудись – лише особливих, а десь залишається на самоті».

Кожен розділ цієї книги поезій – особлива кімната, особливі думки та мрії.

У кожному вірші – сторінка життя, не вигаданого, а справжнього, прожитого й відчутого до кінчиків пальців, до найглибших глибин душі. Це потік енергії, болю і душевного спокою від образів і полотен, майстерно виписаних поетесою.

  

Учасники презентації у центральній міській книгозбірні діляться враженнями опісля у Facebook:

«Сьогодні Олявпустила нас на свою територію – «Територію жінки». Розповідала і читала власні вірші. Було неймовірно чуттєво і радісно! Вечір зі смаком зефіру, тонким ароматом кави та півоній, синьо-білим кольором волошок і ромашок. І вона – ніжна і чуттєва, вишукана і тендітна», – журналістка Наталка Паляниця.

«Поважаю людей, які попри все творять! Так добре, коли у круговерті клопотів можеш прийти і послухати гарну, життєву і глибоку поезію! Презентація збірки талановитої жінки – це затишно, смачно і ..щемливо! Олю, читайте більше своєї поезії, бо авторське виконання безцінне! Читаю потрохи, смакую, думаю і відчуваю!», – художниця Наталія Степанюк.

«Мій щасливий день – бо він був наповнений квітами, теплими людьми, лавандовими чарами, ароматами і поезією. Своєю «Територією жінки» Ольга Саліпа подарувала всім тепло, щирі емоції, добро і красу. Читаємо і насолоджуємося!», – на завершення сказала директор Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька.

    

По завершенню презентації гості не розходились ще протягом цілої години, обмінювались враженнями, ділились спогадами, будували плани на майбутнє.