Лора Підгірна презентувала книгу «Під чужим прапором» у центральній бібліотеці Хмельницького

Відразу після презентації на «Книжковому Арсеналі» відома подільська авторка Лора Підгірна 12 червня свою нову книгу «Під чужим прапором» представила у центральній книгозбірні Хмельницького. Наше місто стало першим серед інших українських, котрому представили новий роман письменниці.

Чергова книжка авторки написана у жанрі українського історичного вестерну. І розповідає про наступні пригоди Марка Шведа – героя, який мандрує творами письменниці уже втретє.

Книга описує події 1928-33 років. Герой опиняється у Великій Британії і працює спецагентом англійської розвідки. На нього чекають нові небезпеки, бо із спецзавданнями він потрапляє у Харбін, на Далекий Схід і навіть до «совєцької Москви». Але де б він не був (навіть опинившись «під чужим прапором») Марко залишається лицарем Таємного Українського Легіону.

Зі слів Лори Підгірної: «Марка Шведа вирізняє вірність країні, дружині. Він є людиною, яка має міцний стержень. І з кожним роком, кожною книгою герой внутрішньо міцнішає... У третій – «Під чужим прапором» – Марко Швед втрачає юнацький романтизм, легкість.І на те є причини, адже епоха"салонної розвідки" завершилася і світ напередодні Другої світової війни».

Пригоди Марка Шведа – це пригоди українського Джеймса Бонда. Вони вражають своєю реалістичністю та драматизмом. Тут повно небезпек, таємниць, є і кохання. Але головне – українська історія, невивчена, котра  «рве всі мости» у пошуках правди.

Своє письменництво Лора Підгірна сприймає за місію: «Пишу так, аби після моєї книги читач захотів вивчати серйозну і справжню українську історію. Саме тому свого героя поміщаю у реальні історичні події, поєдную реальне з видуманим».

Під час презентації читачі жваво спілкувалися з Лорою Підгірною. Ті, хто вже прочитав перші дві частини про Марка Шведа і щиро чекав третьої, хотіли поговорити про постать головного героя і про межу між видуманим і реальними фактами.

«Коли читаєш книги Лори Підгірної  ряд подій здаються вигаданими, бо ми про них не знаємо, у підручниках з історії цього не написано. І коли починаєш шукати інформацію, то виявляється, що це є реальні факти. Тому потрібно багато працювати письменникам (таким, як пані Лора) і краєзнавцям, аби розкрити таємниці і донести до людей правдиву історію нашої країни», – розповідає читачка Валентина Костюченко. 

Авторка зізнається, що саме презентована третя частина їй далася важче, ніж дві попередні книги із цієї серії. Вона стала для неї справжнім випробуванням, бо потребувала серйозного пошуку інформації та достовірних історичних фактів.

Пані Лора ділиться, що Марко Швед як герой «вже занадто живий», аби можна було зупинитися на третій книзі, тому видати планує залом 10 частин. І саме ось у 10-ій книзі її герой, будучи у віці 93-ох років, побачить вільну і незалежну Україну… Обіцяє авторка, що і наступні частини презентуватиме у Хмельницькому.

По-англійськи шпигунську музичну атмосферність заходу у центральній міській бібліотеці створював Хмельницький академічний муніципальний камерний хор.

Із втіхою повідомляємо, що книгу Лори Підгірної «Під чужим прапором» уже можна почитати у центральній бібліотеці Хмельницького.