Завершився літературний фестиваль «Слово єднає!» – 2019

28 вересня святковою програмою у сквері імені Тараса Шевченка офіційно завершився Хмельницький міський літературний фестиваль «Слово єднає!». Цьогоріч він проходив два тижні – із 16 вересня. За традицією, адже фестиваль відбувся вже вчетверте, його провели у рамках святкування Дня міста Хмельницького.

Святкова програма закриття фестивалю включила:

 

  • виступи спеціальних гостей, літераторів;
  • книжкову виставку «Подільської землі сини і доньки;
  • експозицію «Місто Хмельницький на сторінках газети «Проскурів»»;
  • відзначення гостей та учасників фестивалю.

Також у сквері влаштували книжкову ярмарку, на котрій себе мали змогу представити не тільки місцеві видавництва.

Театр "Глорія" Хмельницького національного університету на святковому заключному етапі традиційно виконав гімн фестивалю. А народний артист України, директор монотеатру "Кут" Володимир Смотритель заспівав авторську пісню на слова Павла Гірника "Як не буде, то буде".

Загалом фестиваль «Слово єднає!» 2019 року зібрав близько 1 500 поціновувачів українського літературного слова. У культурно-мистецьких та навчальних закладах міста Хмельницького провели більше пів сотні заходів.

Цьогоріч він згуртував літераторів-початківців та знаних авторів з Хмельниччини, інших куточків України та сусідніх держав. Серед них – Мирослав Дочинець, Міхась Скобла, Лора Підгірна, Дара Корній, Ірина Федорчук, Віктор Крупка, Сергій Головатюк, Людмила Ромен, Мар’яна Лелик, Олена Осмоловська, Ірина та Микола Сичови, Ольга Дужак. А також до нього доєдналися освітяни, культурні діячі, митці та читачі.

Письменники та творчі колективи зустрічалися із хмельничанами та гостями міста, проводили майстер-класи для молодих літераторів та журналістів. У рамках фестивалю відбулися і бард-шоу, і форум короткого вірша, і презентації проєктів «Особлива книга для дітей» та «Графіка української мови.

Подільська письменниця Наталія Поліщук, котра взяла участь у фестивальних заходах, розповіла у Facebook: «...Мабуть, такі особливі, теплі, домашні зустрічі можливі лише в рамках фестивалю «Слово єднає!», якого з нетерпінням чекає щороку вся літературна спільнота міста. Дякую за можливість долучитися до цього неймовірно цікавого двотижневого літературного марафону, приуроченого Дню міста Хмельницького, подарувати свою творчість й отримати нове натхнення!».

 

Нагадуємо, що метою проведення фестивалю є сприяння розвитку літературної, журналістської та інших видів колективної і авторської творчості, які популяризують місто Хмельницький. За допомогою фестивалю прагнуть посилити вплив авторського українського мистецтва на естетичне виховання дітей та молоді, читачів бібліотек міста.


Хмельницький цікавийШколярі писали листи незаконно засудженим20 учасників долучилось до «Марафону написання листів» у Хмельницькому