Хмельничанам представили альбом робіт майстрині-вишивальниці Ніни Гончарук

У Хмельницькому 14 січня презентували альбом «Живопис голкою Ніни Гончарук». Презентацію влаштувала центральна міська бібліотека у приміщенні Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Альбом вийшов наприкінці 2019 року. Видали його відповідно до міської Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у місті Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською».

Видання представляє творчий доробок відомої не тільки у рідному Хмельницькому, а й по всій Україні вишивальниці Ніни Гончарук. Переважна його частина – це кольорові репродукції картин авторки та фото, котрі розповідають про її творчу та виставкову діяльність.

Неабикий внесок у те, аби альбом побачив світ, зробила членкиня Національної спілки художників України Людмила Рожко-Павленко. Під час презентації пані Людмила детально проаналізувала здобутки Ніни Гончарук, розповіла, як майстриня своїм іменем та витонченою творчістю прославляє рідний край на всю Україну та поза її межами. Адже картини Ніни Гончарук – це неймовірна краса, якою повсюдно захоплюється все більше і більше людей, вони уособлюють в собі душу щирої української жінки.

Ніна Гончарук – заслужена майстриня народної творчості України. Понад 30 років життя вона присвятила такій здавна жіночій, витонченій та кропіткій праці. Протягом тривалого часу працювала у різних техніках до тих пір, поки не створила свою особливу техніку багатошарової об’ємної вишивки, яку запатентувала і завдяки якій увійшла до Книги рекордів Гіннеса як авторка найбільшої кількості картин, вишитих у згаданій вище техніці. Творчий доробок пані Ніни відзначено багатьма нагородами міського, обласного та всеукраїнського значення. Її картини знаходяться у приватних колекціях по всьому світу.

Там же, у школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, напередодні розгорнули виставку робіт Ніни Гончарук. До неї увійшла 41 картина майстрині. Це 88-а персональна виставка пані Ніни. Уже 15 січня з нею знайомитимуться поціновувачі вишивального мистецтва у місті Києві, а саме у бібліотеці імені Олени Теліги.

Із виходом альбому Ніну Гончарук на презентацію прийшли привітати заступниця міського голови Галина Мельник, начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков,  голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Таїсія Стан, місцеві письменники та культурні діячі. Весело защедрував для майстрині та гостей заходу ансамбль народної пісні «Джерельце» Хмельницької дитячої школи мистецтв «Райдуга».

Фото Миколи Шафінського