ЕКО-ЯЛИНКА. Майстер-клас від музею історії міста

Свято наближається! Отже, представляємо майстер-клас від музею історії міста Хмельницького з виготовлення еко-ялинки з природного матеріалу

Для цього нам будуть потрібні шишки різного розміру (горішки, жолуді, шипшина тощо), картон або ватман, клейовий пістолет, а також прикраси на рукотворну красуню (за бажанням) (див. мал.1).

Зібрані і очищені шишки або горішки можна пофарбувати аерозолем у золотий або срібний колір за бажанням. Далі потрібно зробити ялинці каркас – конус. Він буде такої висоти, як майбутній виріб. Для цього щільний аркуш загортається і кріпиться за допомогою клею чи скотчу. Низ повинен бути рівним, щоб міг стійко стояти на поверхні (мал.2).

Конус обклеюємо сухими шишками за допомогою суперклею або клейового пістолета. Починати слід від низу. Для більшої стійкості можна застосовувати винні корки (мал.3). Клеїти слід спочатку найбільші елементи (мал.4).

Після того, як остання шишка займе своє місце, прогалини закриваються дрібними шишками або жолудями (мал.5). Верхівку конуса акуратно зрізаємо (мал.6).

Зверху прикрашаємо видовженою шишкою-верхівкою (мал.7). Тепер  справа за декором. Можна оздобити ялинку монетами, «дощиком», дрібними прикрасами. Непогано виглядають наклеєні між шишками окремі намистини з ялинкових декоративних намист (мал. 8).

Для цього акуратно розрізаємо його на окремі шматочки (мал. 9). Отриману таким чином ялинку (мал.10) оздоблюємо намистинами та іншим декором, намагаючись їх рівномірно розподілити (головне в цьому процесі  вчасно зупинитися).

Вуаля! Ваша ялинка прекрасна і ви молодці!