«Сьогодні муза править в серці бал»: вечір української музики провели в центральній бібліотеці міста

Вечір української музики «Сьогодні муза править в серці бал» влаштували 23 лютого у центральній міській бібліотеці Хмельницького. Традиційно такий захід проводять у літературно-мистецькій вітальні книгозбірні в лютневі дні в рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови. Цьогорічну подію присвятили ще й 150-й річниці від дня народження Лесі Українки.

Вечір музики розпочали представленням творчих робіт учнів художнього відділення Хмельницької дитячої школи мистецтв «Райдуга». Для глядачів організатори підготували експозицію картин на тему колискових пісень «Ой, ходить сон коло вікон» (викладачка – Олена Наумець). Презентацію робіт супроводили виконанням колискової ученицею музичного відділення школи мистецтв Діланою Ящук (викладачка – Ольга Тютюнник). Колискові пісні також заспівали Аріна Гулій (викладачка – Аліна Севак, концертмейстерка – Олена Бондар), Соломія Полічковська (викладачка – Галина Новицька, концертмейстерка – Наталія Заєць) та Ірина Липко (викладачка – Ірина Красовська, концертмейстерка – Олена Бондар). Чому саме колискова тематика? Ведучі вечора пояснили: «Любов до рідної мови плекається від народження. Через голос мами дитина сприймає та успадковує свою ідентичність».

Гостям заходу організатори розповіли про постать Лесі Українки, яка для нашого народу стала втіленням жіночої любові до рідної мови. Леся рано навчилася читати, в 9 років почала писати вірші. Вона була донькою видатних батьків, активно та наполегливо вчилася, незважаючи на важку хворобу. Була справжньою красунею із залізною волею та сталевою витримкою. А ще Леся дуже любила грати на фортепіано. У поетки навіть є вірш «До мого фортепіано», який зачитала для присутніх Ділана Ящук.

Поміж розмовами про Лесю Українку під час вечора учні та викладачі музичного відділення «Райдуги» створювали виняткову атмосферу музики. Інструментальні твори українських композиторів, пісні на слова Лесі Українки прозвучали у виконанні юних піаністів, віолончелістів, гітаристів та співаків, серед них:

  • Дмитро Грабовський «Романс» (викладачка – Галина Новицька, концертмейстерка – Наталія Заєць),
  • Юлія Ковальчук «Жар-птиця» (викладачка – Тетяна Рудковська),
  • Анна Капустянська «Пісня вітру» (викладачка – Юлія Ворохта, концертмейстерка – Олена Бондар),
  • Анастасія Бевз «Мелодія» (викладачка – Олександра Галкіна),
  • Савелій Якимчук «У неділю рано» (викладачка – Ірина Мазурек),
  • Богдан Тарасишин (викладач – Ігор Галкін),
  • Вікторія Кліновська «Інтермецо», Поліна Свистуненко «Романс» (викладачка – Ольга Тютюнник),
  • Вірсавія Черняєва «Стояла я і слухала весну» (викладачка – Ірина Красовська, концертмейстерка – Олена Бондар).

На завершення вечора української музики глядачів переконливо закликали: «Найвідоміші вірші Лесі Українки має знати кожен українець, адже її слова були «стрілами», що влучали в саме серце несправедливості: викривали всі жахливі діяння влади, говорили про недолю українського народу, звинувачували інтелігенцію у байдужості… Поетеса залишила нам твори, які й нині дарують надію та є дороговказом у житті».