Виставка фотографій "Подільська зима"

Запрошуємо вас відвідати Хмельницький музей-студію фотомистецтва. Тут з 2 грудня експонується виставка фотографій "Подільська зима" Миколи Двужилова, Костянтина Жданова, Олександра Савенка та Олександра Соленцова.
 
 
Микола Двужилов
 
З фотоапаратом з 1974 року. Це була унікальна камера – Чайка 2 (72 кадри). З того часу багато було різної фотоапаратури, але ця є досі.

Ще коли служив в армії знімав своїх друзів, товаришів по службі. А потім почав займатись водним туризмом і фотокамера стала супутником життя. Карелія, Забайкалля, Памір, Карпати – все це фіксувала камера.

Останні 20 років автор подорожує по Хмельницькій області. Є в світі дуже гарні місця, але коли побачив красу і неповторність нашого Поділля - то закохався в нього назавжди. Це унікальний край, в якому є все для творчого натхнення.

Від автора:
"Я дуже люблю зиму, її «холодну» красу, люблю подорожувати на лижах лісами, полями. Але, на жаль, зими стає менше і менше. Тому і народилась у мене думка – поділитись своїми спогадами про зиму.
Сніг!
 
Скільки приємних спогадів пов’язано з ним. Як в дитинстві ловили сніжинки ротом. Пам’ятаєте їх на смак? А які вони гарні і неповторні. Їх можна роздивлятись безкінечно.
 
Несподіваний білий ранок! Ще ввечері йшов дощ, а вранці…! Всі без винятку: і дорослі і малі, із захопленням дивились на білий двір, дерева, будинки, ніби вночі приходив чаклун і створив диво.
 
А легке морозне повітря! Ним можна дихати, але не можна надихатись.
 
Ще більше емоцій зима приносить вночі, коли світить місяць, а сніжинки немов дорогоцінні зірочки виблискують на загадковій поверхні.
 
Зима – це справжнє свято, казка, в яку хочеться поринути і дивитись, дивитись, дивитись…"

Костянтин Жданов
 
Народився 9 грудня 1969 року в селі Веселівка Красилівського району Хмельницької області.
 
Фотографією займається з 1984 року.
 
В 2009 році ініціював створення першого в Україні музею фотомистецтва, основою якого стала приватна колекція фототехніки, обладнання та світлин.
 
Учасник багатьох виставок та конкурсів фотографій. Брав участь в роботі журі різних конкурсів.
 
Роботи Костянтина Жданова зберігаються у фонді Хмельницького музею-студії фотомистецтва, а також часто використовуються для ілюстрацій фотоальбомів, туристичних путівників, банерів, друкованих видань та сторінок місцевого самоврядування в Інтернеті і соціальних мережах.
 
Працює у різних жанрах, але найбільше задоволення отримує від пейзажної зйомки. Разом з фотографами-однодумцями любить подорожувати рідним краєм.
«Коли в руках є фотоапарат і позитивний настрій, а від краєвидів захоплює дух, виникає бажання поділитись побаченим. Кожна поїздка в «поля» - це радість від спілкування з природою, друзями та вітром. Ці запахи, відчуття та настрої спробував передати у фотографії…»

Олександр Савенко
 
Народився 10 грудня 1964 року в місті Хмельницькому, де проживає і сьогодні.
 
Вперше фотоапарат «Смена» з’явився у нього в 1976 році, а професійно він почав займатися фотографією в 2006 році.
 
Олександр цікавий співбесідник, невиправний романтик з юною душею і відкритими очима, – завжди готовий до фіксації позитивних моментів в житті нашого міста. Олександр працює у всіх жанрах фотомистецтва: пейзаж, портрет, стріт-арт, анімалістка, натюрморт, але улюбленим все ж таки є репортажне фото. Цей особливий вид фотографії, що об’єднує в собі і пейзажну, і портретну, і побутову зйомку, найбільше припав нашому майстру до душі.
 
З 2010 року Олександр систематично бере участь у міських фотовиставках і конкурсах. У фотоконкурсі «Хмельницький крізь об’єктив», присвяченому Дню міста, він перемагав п’ять разів та двічі був другим, а також п’ять разів здобував перемогу у номінації Приз міського голови «За високу майстерність і особливе художнє бачення у фотомистецтві». Переможешь конкурсу фотографій «Різдвяний Хмельницький, 2019». У 2017 році в Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відбулася персональна виставка «Місто як на долоні».
 
Майже кожне його фото, що повідує про ті чи інші події, пов’язані з улюбленим краєм, це розповідь, що не потребує пояснення.
 
Олександр Соленцов
 
Народився 6 листопада 1953 року. Працює в Хмельницькому національному університеті. займається фотографією з 1976 року.
 
Заслужений діяч мистецтв України, Художник Міжнародної федерації фотомистецтва, член Національної спілки фотохудожників України з дня її створення 1989 року.
 
Учасник багатьох національних та міжнародних виставок. Його роботи експонувалися в Польщі, Німеччині, Люксембурзі, Іспанії, Румунії, Великій Британії, Бельгії, Австрії, Пакистані, Португалії, Аргентині, Гонконзі, Ірані, Югославії, Хорватії, Франції, Данії.
 
Нагороджений Золотою медаллю Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), Срібною медаллю FIAP, чотирма Почесними стрічками FIAP, медаллю Гауді, Бронзовою медаллю Бельгійського фотографічного товариства, медаллю салону “FOTOARM”, Почесним дипломом Австрійського суперкола, призом AGFA, призом KODAK.
 
Має нагороди за перші місця на виставці «Україна, моя Україна», виставці на пленері в м. Арциз за кращу авторську добірку, за перше місце на міжнародному конкурсі моди «Адміралтейська голка» у м.Санкт-Петербург (Росія) у номінації «Фотографія моди».
 
Лауреат журналу “УКРАЇНА” 1994 року за цикл художніх фотографій. Переможець регіонального рейтингу популярності “Людина року-2003” у номінації “Митець”. Двічі здобув перемогу в номінації “Відзнака міського голови” за високу майстерність і особливе художнє бачення у фотомистецтві у виставці-конкурсі “Хмельницький крізь об’єктив”.
 
Має почесне звання художник Міжнародної федерації фотомистецтва (AFIAP).