Виставка творів Неллі Павлової «У пошуках минулого... Архітектура України у живописі та графіці»

З 10 по 24 квітня у виставковій залі Хмельницької художньої школи експонуватиметься виставка творів Неллі Павлової «У пошуках минулого... Архітектура України у живописі та графіці».

Відома хмельницька художниця, членкиня Національної спілки художників України відзначає своєрідну ювілейну дату - 50-ліття з того часу, як стала хмельничанкою. Недаремно на виставці творів, які вона присвятила архітектурним пам`яткам України, у великій частці робіт вона віддала данину місту, яке стало для неї рідним. В наш буремний і заурбанізований вік ми звикли до безбарвних однаково типізованих споруд, які рефреном повторюються в нових районах різних міст і містечок. Ми весь час поспішаємо, основним співбесідником нашим став смартфон або комп`ютер, ми одягнені в «унісекс», ми часом забуваємо, що до нас жили люди в привабливих будинках, носили вишуканий одяг, милувались цвітінням дерев і квітів, багато часу відводили прогулянкам, спілкуванню з друзями. А ще вони замовляли споруди для помешкання і громадських потреб у знаменитих архітекторів, які створювали проекти відповідно стилю, пануючому на той час. І саме таку виставку запропонувала нам наша експонентка Неллі Павлова. На ній представлено 31 живописний і 22 графічних твори, де ми можемо милуватись старовинними будівлями, згадувати історію, яку вивчали в школі або виші, отримувати задоволення від здогадок про той чи інший стиль, в якому зводились споруди, віднаходити певні «родзинки» в обрамленні дверей і вікон, у завершенні того чи іншого будинку… Сама назва виставки «У пошуках минулого» і дає нам можливість зануритись у давні часи нашого Хмельницького, Одеси, Львова, Києва, Кам`янець-Подільського, інших міст і містечок, де ще залишились архітектурні пам`ятки як ознаки колишнього тихого і спокійного життя…

 

Символічно, що виставка відбувається в час, коли наша Україна переживає важкий час російсько-української війни, коли постійно обливається кровавими сльозами за сплюндрованими містами і селами, за загиблими воїнами і невинно убієнними мирними мешканцями… А виставка нагадує нам про мирне життя, націлює на бажання зробити все, щоб ці часи знову повернулись на нашу землю, а наші міста і села стали ще кращими, зберігши набутки історичного минулого і набувши нових ознак майбутнього.

Виставка діятиме з 10 до 24 квітня. Вхід вільний.