Історія навчального закладу охоплює дуже непрості роки становлення, випробувань і самоствердження. Тоді, у невпевнених 90-х роках, процес становлення відбувався на ентузіазмі засновників.

Рішенням Хмельницької міської адміністрації, від 18.10.1990р. № 206-Б, для створення школи мистецтв із контингентом 550 учнів було передано чотириповерхове приміщення з корисною площею 4229 м2 по вул. Гагаріна, 3-А. Час минав, приміщення пустувало і виникали думки у ще діючих партійних і радянських органах: «А чи не використати його з іншою метою?» Ось тому, в лічені дні було зараховано 131 учня і з першого лютого 1991р., розпочато заняття в підготовчих та експериментальних класах. Згідно наказу директора Хмельницької дитячої школи мистецтв, від 25.01.1991 р. №4, розпочали роботу підготовчі класи: образотворчого і театрального мистецтва, хоровий та музичний. А з першого березня 1991 р. учнівський контингент налічував 146 учнів. Біля витоків заснування школи були: Чабан А.Д. – директор, викладач по класу баяна та акордеона, курсу історії мистецтв; викладачі за сумісництвом: Цвігун А.В. – рисунок, живопис; Шевчук Н.І. – вокально-хорове мистецтво, сольфеджіо; Ковбасіста М.О. – бандура, творчість та імпровізація; Бондаренко Т.В. – фортепіано, творчість та імпровізація, концертмейстерство; Шваро Т.С. – клас класичної хореографії; Нелюба М.Й., Павловський В.В. – основи художньої мови та сценічного руху; Синьова С.П. – завідуюча господарством; Гузенко К.В. – головний бухгалтер.

З початку створення школи функціонували три відділення: музичне, образотворче та театральне з відділом хореографії. Але незалежно від того, яке відділення обирали для навчання діти, обов’язковим для них було опанування гри на музичному інструменті, ритміки і танцю, основ образотворчого мистецтва.

Головний акцент на всебічний естетичний розвиток дітей давав право називатися навчальному закладу першою школою такого типу не лише міста, але й області. Саме це вирізняло роботу дитячої школи мистецтв від інших початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів і є пріоритетом у його роботі й до наших днів. Одним із напрямків роботи школи є розширення відділень та класів. З першого вересня 1996 р. розпочали роботу класи естрадного сольного співу, моделювання та конструювання одягу; з першого вересня   2002 р. класи сучасної хореографії; з першого жовтня 2002 р. підготовче відділення з групою підготовки до школи; з першого вересня 2003 р. групи естетичного виховання; з першого лютого 2004 р. хореографічне відділення, з першого вересня 2005 р. хореографічний клас «театр академічного танцю»; з першого жовтня 2006 р. Клас комп’ютерної графіки та дизайну. На базі орендованого приміщення Обласного Управління статистики, відповідно рішення Хмельницького виконкому, від 12.04.07 № 462, з першого вересня 2007 р. відкрито класи сучасної та бальної хореографії.

У 2003 році регіональна експертна рада визначила, що освітні послуги ХШМ в напрямках образотворчого, театрального мистецтва, народної, класичної та сучасної хореографії, музичної освіти, моделювання та дизайну одягу, комп’ютерної графіки, вивчення іноземних мов відповідають стандарту мистецької освіти в Україні.

Перший випуск ХШМ відбувся у 1998 році – свідоцтво державного зразку тоді отримали 19 учнів образотворчого відділення. Високий рівень мистецької підготовки наших учнів відзначають науковці вишів під час вступу випускників до спеціалізованих мистецьких навчальних закладів різних рівнів акредитації (що в загальному складає 60% щорічно) та під час подальшого їхнього навчання.

Потужна концертна та методична діяльність усіх відділень школи була стимулом для створення художньо-методичної ради ХШМ (голова, кандидат мистецтвознавства Дудар О.О.), завданням якої є покращення та координація роботи в цьому напрямку всіх підрозділів закладу.

Активна участь колективів школи, виконавців-солістів, викладачів та учнів у культурно-мистецьких акціях міста та області наштовхнула на думку про створення дитячої філармонії, яка розпочала свою роботу 01.10.2004 року, а її незмінним керівником є Пономаренко Л.В. У 2006 році введено посади заступників директора з навчально-виховної роботи музичного, образотворчого, хореографічного відділень (на зміну  посадам завідувачів відділень за сумісництвом). У жовтні 2010 року розпочато роботу філії дитячої школи мистецтв по вул. Молодіжній, 2/3В з класами народної хореографії та образотворчого мистецтва.

Якісні зміни в образі  ХШМ продовжуються. За останні роки навчальний заклад еволюціонував у своєму становленні, відкриваючи нові спеціалізації, розширюючи та зміцнюючи матеріально-технічну базу, поповнюючи викладацький склад висококласними фахівцями. У адміністрації та викладачів школи багато творчих планів, задумів, вони перспективно, сучасним поглядом дивляться у майбутнє і не зупиняються на досягнутому, весь час перебуваючи у невтомному мистецькому пошуку.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00







Відео


Хмельницький цікавий



Творчість Кобзаря очима українських поетів



Шевченко вустами жінок