Будинок В. Епштейна кін. ХІХ ст. (вул. Кам’янецька, 14)

Одноповерховий, цегляний, у плані прямокутний, витягнутий у двір. Виконаний у відкритій червоній цеглі, декоровано різностилевими цегляними деталями. Виокремлюється фасад, який підкреслений рустованими пілястрами та увінчаний триступінчастим аттиком.

Побудований на початку ХХ ст. та належав купцю, торговцю мануфактурними сукняними і шовковими тканинами Вольфу Епштейну.

Будинок – цікавий зразок купецьких будинків кінця ХІХ – початку ХХ ст., що поєднували комерційні та житлові функції, зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність завдяки своєму цегляному муруванню.

У другій половині ХХ – на початку ХХІ ст. будівля перебувала спочатку у розпоряджені обласної контори «Укрголов автотрактороснабзбут», згодом облздроввідділу та виробничого обєднання «Фармація».

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавийМонологи рідного домуРеволюція Гідності: спогади очевидців