Велика народна війна, яку веде зараз вся Україна проти рашистських окупантів, породила не лише унікальної сили героїзм і самопосвяту мільйонів українців, але й підняла на поверхню свідомості важливі факти історичного минулого, - "культурної окупації" України у різних сферах.

Наша музична історія, як і вся духовна спадщина України, постійно піддавалась насиллю з боку спочатку царської, а потім – комуністичної влади. Насилля це носило різноплановий характер: фізичне знищення яскравих талановитих особистостей:композиторів, виконавців, дослідників, педагогів, переманювання обдарованих музикантів та створення для них таких умов в межах російської імперії, коли свій талант могли реалізувати лише ті представники «нацменшин», які ідентифікували себе з російською культурою, відверта крадіжка творів українських композиторів або популярних пісень і приписування її своїм авторам, цілеспрямоване зведення усієї повноти та різноманітності української музичної культури до одного найпримітивнішого "шароварного" стереотипу.

У липні – жовтні 2024 року управління культури і туризму у співпраці з камерним оркестром Хмельницької обласної філармонії та хмельницькими музикантами гурту «Чумацький шлях», івент бенду «Grace», джаз гуртом «FreeJam», дуетом «Svitlo» за підтримки Українського культурного фонду реалізовуватиме проєкт трансформації української музики ХХ століття «Поза часом».

Проєкт «Поза часом» - про життєдайну силу і красу музики минулого століття, про відомі та невідомі українцям сторінки життя  її творців – композиторів, про віру і надію в незалежність України, про любов до рідної землі, про все, що складає  нашу ідентичність.

Проєкт “Поза часом” пропонує трансформуватися від Рахманінова та Чайковського до Левка Ревуцького та Валентина Сильвестрова, від Цоя до Володимира Івасюка, заново пізнавати та відкривати феноменальну українську культуру пласт за пластом.

Мета проєкту – підвищити інтерес та обізнаність українців, зокрема хмельничан щодо української музики ХХ століття шляхом створення гуртами Хмельницького 4 аудіо альбомів кавер версій пісень у сучасному аранжуванні (рок, джаз, соул, босанова), які будуть доступні для прослуховування на міжнародних та українських музичних Інтернет платформах.

Командою проєкту заплановано у вересні цього року проведення музичних заходів на нетипових концертних майданчиках у формі перформансу із застосуванням кроссекторальності (музика взаємодіє з театральним мистецтвом, хореографією, медіа мистецтвом, фешн), інтерактивності, ефекту занурення в атмосферу минулого століття.

Вважаємо, що у складні воєнні часи проєкт може стати необхідною підтримкою та мотивацією музикантам творити, представникам культурного бізнесу – працювати, а широкій аудиторії – відкривати музику у новому звучанні та нові імена, чинити культурний спротив російській агресії.

Сьогодні, музика минулого століття має зазвучати  і зібрати  нас разом, щоб, піднести  настрій та моральний дух, не втрачати віру, а  рефлексії після прослуховування пісень та відвідування перформансів можуть змінити світобачення та розуміння своєї ідентичності назавжди.

Пам'ять про композиторів минулого століття та їхні твори має жити!

Бо українська музика ХХ століття – справжня, глибоко національна, філософська, сильна, пройшла крізь горнило двох воєн, підтримувала віру і надію в незалежність наших батьків і дідів, незважаючи на всі утиски, цензури, цькування «радянської» влади.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00