Ігор Дмитрович ПОКЛАД

(10.12.1941)

 український композитор та опермейстер, лауреат Шевченківської премії, заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист України, герой України, член Національної спілки композиторів України

 

Народився в місті Фрунзе (тепер Бішкек, Киргизстан) у родині кадрового військового під час евакуації. Після закінчення війни родина повернулася в Україну.

Навчався на історико-теоретичному відділенні Київського інституту мистецтв ім. Глієра. Після третього курсу перевівся на композиторський факультет Київської державної консерваторії, клас професора А. Я. Штогаренка.

Перші творчі кроки робить в училищі — перша пісня, написана ним у співавторстві з Борисом Олійником «Пісня не заблукає», виконана Костянтином Огнєвим, стає популярною.

1966 року до Поклада звертаються чиновники мінкульту з пропозицією організувати дівочий співочий колектив. Ігор Поклад створює унікальний на ті часи проєкт — вокально-інструментальний ансамбль «Мрія». Вже за перший рік свого існування колектив входить у всесоюзну гастрольну мережу. За кілька років «Мрія» стає лауреатом Всесоюзного конкурсу артистів естради, поряд з легендарними на той час «Піснярами». 1968 року Поклад вимушений припинити керування колективом через відбуття до лав Радянської армії. В армії познайомився з поетом-початківцем, згодом метром української пісні, Юрієм Рибчинським. Разом вони створюють кілька знаменитих хітів та стають широковідомими.

У 1973 році Ігор Поклад вирішив спробувати свої сили в театрі, він погодився на пропозицію та розпочав роботу над продовженням музичної п'єси «Весілля в Малинівці». З готовим твором він та Рибчинський прибули до Одеського театру оперети. Рішення про постановку версії Поклада було прийнято одноголосно і практично миттєво.

Наступною роботою композитора стала оперета «Конотопська відьма» (драматург Богдан Жолдак), яка написана в 1982 році й досі не сходить зі сцен українських театрів. За словами театральних критиків ця п'єса вже давно стала класикою жанру. Усього за кілька років з'явилося ще півтора десятка мюзиклів.

У пошуках нових вражень Поклад працював і в галузі кінематографу, розпочавши співпрацю з режисером Леонідом Биковим та написавши музику до одного з його фільмів «Де ви, лицарі?». Загалом композитор працював у більш ніж 40-ка художніх фільмах. Найприкрішою своєю помилкою Ігор Дмитрович вважав відмову від роботи у фільмі «В бій ідуть тільки „старики“». Також перу композитора належить музика до класичних мультиплікаційних стрічок «Як козаки…» та «Енеїда».

2014 року переніс кілька складних операцій.

Певний час співпрацював з Академічним ансамблем пісні і танцю ДПСУ.

У 2022 пережив російську окупацію, був евакуйований у числі багатьох інших мешканців Ворзеля.

Перу композитора належить більше 150 пісень, музика до фільмів, сценічні твори, твори для симфонічного та камерного оркестрів, хору.

Найвідоміші пісні: «Кохана», «Дикі гуси», «Зелен-клен», «Тиха вода», «Скрипка грає», «Чарівна скрипка» та інші.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00







Відео


Хмельницький цікавий



«Поза часом»: культурний проєкт



Автентична українська абетка