Крамниця канцелярських товарів Я. В Яцемірської кінця ХІХ початку ХХ ст. (вул. Проскурівська, 5)

Одноповерховий, виконаний у цегляному стилі, декор якого підкреслено пофарбуванням. Побудований наприкінці ХІХ ст. коштом дворянки Яніни Вільгельминівни Яцимирської, яка відкрила в ньому «Магазин канцелярських, паперових і книжкових товарів».

Будинок – цікавий зразок архітектурного вирішення торгової споруди у цегляному стилі в умовах обмеженого простору.

Наприкінці ХХ ст. від цього одноповерхового будинку залишилася лише фасадна стіна, яка під час реконструкції 2016 р. була вписана у нову триповерхову будівлю. Використовується для комерційних поьреб.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00