Презентація альманаху «Медобори» відбулася в книгозбірні

Ювілейне зібрання літературно-художнього видання «Медобори» представили 31 жовтня в читальній залі Центральної публічної бібліотеки. 20-й випуск альманаху традиційно видано відповідно до Програми підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021–2025 роки «#Щодня читай українською».

Випуск демонструє творчі досягнення конгресменів Хмельницького обласного осередку ВТС «КЛУ», а також поетів і прозаїків, які не входять до спілки. Читач знайде тут різні за жанром та тематикою твори, літературознавчі статті, дослідження, рецензії, спогади, роздуми.

Редактором-упорядником праці є поет, краєзнавець Володимир Захар’єв /із Ватралів/. На презентації він розповів про роботу та будні організації, відзначив, що конгресмени щораз тішаться, коли вдається випустити альманах, шукаючи такі варіанти подачі, аби цікаво було й авторам, і читачам. Ювілейний випуск побачив світ завдяки підтримці управління культури і туризму Хмельницької міської ради. А ще упорядник зазначив: «У цій книзі — крик нашої душі. Тут те, що нас усіх болить. Це війна і ті почуття, що в нас виникають через сьогодення». Тому особливий розділ видання складають поезії про російсько-українську війну.

На презентацію завітали знані творці поетичного та прозового слова: Галина Корицька, Неля Нагорянська, Петро Староста, Микола Чевелюк, Віталій Матеуш, Володимир Півень, Ніна Кордонська, Микола Мрук, Алла Пасічник, Валентин Мазур та інші. Гості зачитували свої поезії, ділилися враженнями від нового видання, розповідали про свіжі творчі здобутки, а ще вітали літераторів-ювілярів.

Альманах на понад трьох сотнях сторінок охопив різнобарвність творчих та мистецьких надбань, які об’єдналися у декілька розділів: «На струнах поетичної ліри», «Дорогі наші гості», «Дебют у “Медоборах”», «Художня проза, спогади, роздуми», «Дослідження. Рецензії», «Наші піснярі», «Малознана, але цікава наука», «Наша галерея».

У межах презентації з 20-м виданням спілчан привітали музичними номерами. Дует «Червона ружа» виконав композиції «Золотий вальс», «Паляниця», «Повертайся живим».

Незабаром черговий том «Медоборів» з’явиться у Центральній публічній бібліотеці. Запрошуємо знайомитися з літературним словом нашого краю.