Ірина Мацко в бібліотеці-філії №10 представила свою нову книгу

30 січня у бібліотеці-філії №10 ім. Д. Брилінського відбулася презентація дитячої книги української письменниці Ірини Мацко «Легендарна Україна. Історії вільних». Презентована книга — збірка авторських легенд, натхненних історичними подіями, традиціями, побутом та звичаями прадавніх українців.

У своїй книжці авторка переповідає історію України — в легендах. Бо з давніх-давен наша земля була щедрою на лицарів, що стояли на боці добра: Трипілля, Київська Русь, Козаччина, часи УПА, сучасна Україна. І кожна епоха має своїх героїв, чиї життя стали легендами.

Місія цієї книги — зацікавити нове покоління історіями, які бували трагічними, проте є переможними. Сама Ірина Мацко на зустрічі: «Однією з причин, чому назвала так книгу, було бажання підкреслити, що сучасні українці є нащадками вільних людей. Переважно історії українського народу страждальні, бо на долю українців випало багато важких випробувань. Це не дуже надихає молоде покоління бути нащадками нації страждальних. Хочеться наголосити, що ми насправді — вільні. Так, українці багато страждали, але ми є нащадками вільних людей. Хочеться це послання донести через стверджувальні історії, щоби молоде покоління пишалося цим. Це дуже важливо. І саме тому зародилася ідея написати таку історію України — через легенди».

Ірина Мацко — українська дитяча письменниця, казкарка, членкиня НСПУ, видавчиня та ілюстраторка, громадська діячка, представниця сучасного покоління молодих українських авторів. Її талант багатогранний. Вона пише дитячі книги й жіночу прозу, створює фотоальбоми, ілюструє шкільні підручники й зошити. Її роботи підкуповують щирістю і вірою в хороше, вчать доброти й турботи про ближніх, вселяють оптимізм і дарують гарний настрій.

На зустрічі творча гостя також поділилася майбутніми планами: незабаром слід очікувати друковану книжку її авторських казок про героїв російсько-української війни, серед них — Діанов, Пташка, Залужний, Тайра, Да Вінчі. Історії вже є в аудіоформаті, тепер їх опублікують в одному з українських видавництв.