День героїв: вшанування відваги та самопожертви

23 травня Україна відзначає День героїв, день, коли ми вшановуємо тих, хто з різних поколінь віддав своє життя за свободу, незалежність та майбутнє нашої держави.

Історія свята починається з 1941 року, коли Організація Українських Націоналістів (ОУН) встановила цей день для вшанування Євгена Коновальця, видатного державного, військового та політичного діяча, який був убитий 23 травня 1938 року.

Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття:

  • З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);
  • 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави);
  • 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).      

 

З часом, День Героїв став днем вшанування всіх, хто боровся за українську незалежність – від лицарів Київської Русі до сучасних захисників країни. У радянські часи вшанування українських героїв було заборонено, але після здобуття незалежності в 1991 році, Україна почала відновлювати історичну пам’ять про своїх героїв. Починаючи з 1992 року свято ставало все більш популярним. У День Героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим.

У 2007 році президент Віктор Ющенко встановив День Героїв України як офіційне свято, яке відзначається щорічно у травні.

Зараз у цей день вшановують Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності, воїнів, які захищають Україну від російської агресії.

День героїв — це не просто свято, це день пам’яті та гордості за тих, хто став на захист України. Це привід згадати про те, якою ціною було отримано нашу свободу, та навчити молодше покоління цінувати та шанувати героїчне минуле своєї країни.


Музей історії міста Хмельницького