Центральна публічна бібліотека представила збірку творів наших захисників

22 травня, напередодні Дня Героїв, у Мистецькому дворику відбулася презентація збірки творів воїнів-хмельничан «Герої серед нас». Видання підготувала й представила Центральна публічна бібліотека. Книга тільки-но побачила світ.

До збірки увійшли літературні твори 9 захисників-хмельничан: Ростислава Балеми, Павла Жука, Артема Задоянчука, Сергія Ілаша, Михайла Цимбалюка, Віталія Леськова, Євгенія Ролдугіна, Олександра Чабаха, Олександра Шенькарука. Всі вони стали на оборону рідної країни, аби звільнити її від загарбницьких зазіхань ворога. На жаль, чотирьом довелося героїчно полягти на полі бою.

Книгу видали відповідно до Програми підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021–2025 роки «#Щодня читай українською». На презентацію завітав міський голова Олександр Симчишин. Він зауважив, що українська боротьба за перемогу триває і вона залежить від кожного з нас. Презентована збірка й подібні є дуже важливими, адже українці мають максимально популяризувати своїх Героїв. «Все наше підростаюче покоління має рости на подібних творах. Маємо говорити і про тих, хто загинув, і про тих, хто зараз захищає наше майбутнє, бо направду Герої — серед нас!.. Героя вирізняє те, що в складну хвилину він може віддати своє життя, він готовий пожертвувати собою заради своїх і чужих дітей. Тому ми зобов'язані пам'ятати про подвиг кожного», — наголосив пан Олександр.

Поетичні та прозові роботи авторів, твори яких увійшли до збірки, представляли і вони самі, і запрошені читці.Також звучали авторські записи-читання, зокрема, Олександра Шенькарука, Михайла Цимбалюка, Сергія Ілаша. Особисто завітав на захід захисник, учасник АТО, батько полеглого на початку повномасштабного вторгнення поліціянта Юрія Чабаха — Олександр Чабах. Збірка «Герої серед нас» вмістила його особливу історію війни «Нездоланні повороти долі».

Презентацію видання організатори доповнили тематичними музичними номерами у виконанні талановитих скрипальки Лариси Ушакової, вокалістів Владислави Коновалюк, Юрія Найди, Павла Дасюка та Ангеліни Лозінської.

З вітальним словом до глядачів також звернувся подільський літератор Віталій Міхалевський. До збірки увійшла його стаття «Чиста і чесна творчість», у котрій він дає оцінку виданню та наголошує на особливій цінності творів, написаних нашими захисниками.

Окрім того, до події бібліотекарки оформили виставку портретів авторів збірки «Герої серед нас» та їхніх поетичних і прозових рядків «Слова, що дихають війною…», книжкові виставки «Боротьба нескорених» та «Волю вільних не зламати!». Важливо, що на заході відбувався збір коштів на потреби Збройних сил України, доєднатись змогли всі охочі.