Мобільний бібліотечний пункт відкрили у мікрорайоні Ружична

20 травня у мікрорайоні Ружична відкрили мобільний бібліотечний пункт бібліотеки-філії №7 Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади. Він обслуговуватиме читачів мікрорайону двічі на тиждень: у вівторок (з 9:00 до 12:00) та у четвер (з 14:00 до 17:00). Книги замовлятимуть з фонду бібліотеки-філії №7, який складає понад 38 тисяч видань для дітей та дорослих.

Ідея створення книгозбірні у цьому мікрорайоні належить його мешканцю Едуарду Нікітіну. Ружична досить велика, тут проживає понад три тисячі людей, є школа та садочок, а бібліотеки не було вже цілих 20 років! До найближчої ж книгозбірні (а це якраз і є філія №7, що по вулиці Інститутській, 8) доїхати складно, особливо людям пенсійного віку.

Аби відкрити бібліотеку, мешканці мікрорайону звернулися з проханням до міського голови Олександра Симчишина, якому у 2020 році надіслали відповідне електронне звернення. Ініціативу жителів Ружичної підтримали і депутати міської ради. 21 квітня цього року сесія міської ради затвердила Статут Централізованої бібліотечної системи Хмельницької територіальної громади, у якому бібліотечний пункт бібліотеки-філії №7 (за адресою – вул. Кам’янецька, 172) увійшов до переліку книгозбірень громади.

Ідею створення бібліопункту підтримав і Василь Заплетняк – голова Комітету самоорганізації населення мікрорайону Ружична. На офіційному відкритті він розповів: «Ми вдячні всім, хто доєднався  і взяв участь у відкритті бібліотечного пункту. Тепер тут люди старшого віку (і не тільки, також діти, молодь) зможуть поспілкуватися, провести час у колі однодумців. У Ружичній дуже не вистачало бібліотеки. Зараз уже є свій мобільний бібліотечний пункт. Сподіваємося, колись у нашому мікрорайоні з’явиться і бібліотека».

Зауважимо, що відкриття мобільного бібліотечного пункту для обслуговування мешканців мікрорайону Ружична відбулось у рамках реалізації Програми розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін».

На святкову подію запросили школярів місцевої загальноосвітньої школи №19. Для них влаштували вікторини, запропонували повідгадувати загадки, організували ігри. Також дітвора отримала книжкові та солодкі подарунки.

Досить символічним і неочікуваним виявився той факт, що бібліотечний пункт у Ружичній створили саме в тому приміщенні, у якому ще у другій половині ХІХ століття на базі земської школи було сформовано невеличку бібліотеку.

Тож тепер Ружична поповнилася новим культурно-інформаційним простором, у якому її жителі зможуть брати книги, спілкуватися, обмінюватися думками та організовувати своє дозвілля.