Особняк Бінецької (мур.) (вул. Грушевського, 90)

Одноповерховий, цегляний, тинькований, у плані Т-подібний. Зведений у формах модерну. Композиція головного фасаду симетрично поділена пілястрами, які прикрашені ліпними рослинними орнаментами, стрічками та розетками, вікна оздоблені сандриками з ліпним рослинним орнаментом та підвіконними нішами. Пізніше на головному фасаді добудований ризаліт, увінчаний напівкруглим плоским фронтоном.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст., зберігся дотепер майже без змін.

Побудований на початку ХХ ст. на території садиби графині О. Бінецької. Садибу оточував кований паркан, перед будинком був розбитий чудовий розарій.

В роки Першої світової війни (з 1914 р.) графиня О. Бінецька за власною ініціативою влаштувала у особняку та розташованому поруч флігелі (не зберігся) шпиталь для поранених солдатів. Причому, за пораненими доглядала особисто графиня та її прислуга, одягнувши плаття сестер Червоного Хреста. Після встановлення радянської влади (кінець 1920 р.) особняк був націоналізований. У 1924-1927 рр. тут мешкав командир Першого кінного корпусу Червоного козацтва О. Городовиков (1879-1960). Від середини ХХ ст. використовується як адміністративна будівля.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00