Особняк поч. ХХ ст. (вул. Пилипчука, 3)

Одноповерховий, цегляний, пофарбований. Фасад оформлений з використанням елементів неоготики за допомогою цегляного мурування, декор якого підкреслено пофарбуванням. У загальній композиції споруди виокремлюється два бічні ризаліти, які завершені трикутними аттиками у готичному стилі – правий увінчаний кованим шпилем, з підвищеною ступінчастою середньою частиною, в яку вписано кругле слухове вікно; лівий – «ступінчастий», із вписаним стрільчастим слуховим вікном. Готичні мотиви має також вікно стрільчастої форми правого ризаліту.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст., що зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність завдяки поєднанню цегляного стилю з елементами неоготики.

У 1935 р. у будинку розташувалась щойно заснована дитяча музична школа №1, яка перебувала тут до 1954 р. На той час навчання велося лише з двох предметів – фортепіано та скрипки.

Нині особняк використовується як адміністративна будівля.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавий«Мельпомена» — театральний фест«З Україною в серці»