Прибутковий будинок 1910-ті рр. (вул. Проскурівська, 63)

Двоповерховий, цегляний, пофарбований, у плані прямокутний. Виконаний у цегляному стилі, декорований різностилевими цегляними деталями. Головний фасад має симетричну композицію, основу якої складають дві бічні розкріповки з розвиненими завершеннями та чотиригранними шатро зі шпилями нагорі, що нагадують вежі. Розкріповки рустовані, головний фасад рясно оздоблений деталями, виконаними за допомогою цегляного мурування, декор яких підкреслено пофарбуванням. Симетрію підкреслював балкон з ажурним мереживом металевих грат (демонтований у друг. пол. ХХ ст.).

Будинок – цікавий зразок міської житлової забудови початку ХХ ст., зберігся дотепер майже без змін та має архітектурну цінність завдяки своєму цегляному муруванню. 

Побудований у 1910-1914 рр., належав одному з проскурівських купців. З тильного боку була одноповерхова прибудова, яка використовувалась як складське приміщення. У 30-х – 50-х рр. ХХ ст. у будинку розміщувався слідчий відділ НКВС, а у приміщенні колишнього складу – внутрішня в'язниця того ж відомства. Корпус в'язниці майже повністю розібраний у другій половині ХХ ст. (збереглася лише незначна його частина). З 1950-х рр. до нашого часу в будинку розміщується обласна прокуратура.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00