Прибутковий будинок поч. ХХ ст. (вул. Проскурівська, 26-28)

Двоповерховий, цегляний, тинькований, у плані прямокутний. Виконаний у стилі модерн у поєднанні з елементами неоренесансу. Головний фасад має симетричну композицію, основу якої складають центральна та дві бічні розкріповки, що завершуються ступінчастими аттиками. Розкріповки фланковані пласкими лопатками, які оздоблені характерними для модернового декору стрічками. Віконні прорізи на розкріповках теж модернової форми: на бічних – аркові, на центральній – складної конфігурації. Фриз будинку та підвіконні ніші рясно оздоблені різноманітними ліпними деталями (розетки, картуші тощо), декор яких підкреслено пофарбуванням. У 2000-х роках добудований мансардний поверх.

Будинок – оригінальний зразок споруди початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища центральної вулиці міста.

Побудований на початку ХХ ст. Після встановлення радянської влади (кінець 1920 р.) був націоналізований і переданий у міську власність. У ХХ ст. перший поверх займали магазини, другий – адміністративні установи.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00