Прибутковий будинок поч. ХХ ст. (вул. Проскурівського підпілля, 60)

Двоповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Виконаний у цегляному стилі, з використанням елементів стилю модерн, декор яких підкреслено пофарбуванням. Головний фасад симетричний, має центральну та бічні розкріповки, які увінчані триступінчастими аттиками (на центральній розкріповці з слуховим вікном на тимпані). Чітко простежуються деталі модернового декору, зокрема – на розкріповках пілястри з стрічками. На бічних розкриповках головного фасаду два балкони з ажурними металевими гратами.

Будинок належить до зразків міської житлової забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст. та має архітектурну цінність завдяки поєднанню цегляного стилю з елементами модерну.

Побудований на початку ХХ ст.

Нині використовується як житловий та для комерційних потреб.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00