Прибутковий будинок Зільбермана кін. ХІХ ст. (вул. Проскурівська, 3)

Триповерховий, цегляний, оштукатурений. Композиція фасаду симетрична, має дві бічні та одну центральну розкріповки, між якими влаштовані балкони. Первісно будинок був двоповерховим (третій поверх добудували на початку 1970-х рр.) та витриманим у неоренесансних формах. Після декількох перебудов та реконструкцій (у 1970-х та на початку 2000-х рр.) демонтовані балкони другого поверху, декор фасаду значно спрощений, під час добудови третього поверху втрачено трикутні аттики, які увінчували розкріповки. 

Будинок є типовим для забудови Проскурова кінця ХІХ – початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища центральної вулиці міста.

Побудований наприкінці ХІХ ст. Абрамом Зільберманом як прибутковий будинок. Його донька, Хая Абрамівна, з 1903 р. займалася зуболікарською практикою та мала на першому поверсі стоматологічний кабінет.

У радянські часи ХХ ст. будинок використовувався різноманітними установами та торгівельними закладами.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавийНа часі: Літературний марафон «Слово єднає»«Південний Буг» – про війну