Житловий будинок 1905 р. (вул. Грушевського, 68)

Одноповерховий, цегляний, тинькований, у плані прямокутний. Зведений у формах класицизму. Композиція головного фасаду поділена пілястрами на три частини, вікна оздоблені прямокутними сандриками та підвіконними нішами. Головний фасад увінчує ступінчастий аттик, який прикрашений сюжетними кахлями та ліпниною дати завершення будівництва будинку – «1905». Архітектурний декор підкреслено пофарбуванням.

Побудований у 1905 р., належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст., зберігся дотепер майже без змін.

У 1992 р. будинок переданий створеному того року «Музею письменника О. Купріна та літераторів Хмельниччини» на правах відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Приміщення було переобладнано для потреб експозиції, з тильного боку добудована мансарда. У 1993 р. відбулось офіційне відкриття музею, який з 2005 р. став самостійним та отримав назву – Хмельницький обласний літературний музей. Експозиція розповідає про письменників, поетів, публіцистів минулого та сучасності, імена яких пов’язані з Хмельницькою областю (М. Смотрицький, Т. Шевченко, Л. Глібов, О. Купрін та ін.).

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавий“Fit in Fakten”: проєкт із медіаграмотностіНа часі: «Літерія» — літературний фестиваль у Хмельницькому