Житловий будинок кін. 1890-х рр. (вул. Європейська, 6)

Одноповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Зведений у відкритій червоній цеглі. На головному фасаді виокремлюються симетричні по відношенні до центру дві бічні розкріповки, які завершуються трикутними фронтонами з стовпчиками по кутах. На фасаді чередуються напівциркульні та прямокутні вікна. У декорі фасаду, виконаному у цегляному стилі, простежуються елементи модерну.

Будинок є типовим для забудови Проскурова наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища, що сформувалось в районі вул. Комерційної (нині Грушевського) та Старобульварної (нині Гагаріна та Європейська).

Побудований наприкінці 1890-х рр. На початку ХХІ ст. по центру головного фасаду зроблена добудова ризаліту парадного входу, який виконаний в цеглі та витриманий у стилі давньої будівлі.

Нині використовується як житловий.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавий«Мельпомена» — театральний фест«З Україною в серці»