Житловий будинок кін. 1940-х – поч. 1950-х рр. (вул. Сіцінського, 5)

Будівля розташована на вулиці в мікрорайоні Дубове, яка виникла у другій половині XIX століття і в 1890 р. отримала назву Підказарменна, що пов’язано з колишнім розташуванням поблизу неї казарм Бєлгородського кавалерійського полку, що в ті роки дислокувався на території Дубового – на ті часи одного з передмість Проскурова. У 1946 році вулиця отримала назву на честь М.Ф.Ватутіна.

Зважаючи на те, що на детальній мапі Проскурова часів окупації в добу ІІ світової війни вищевказана будівля ще не зазначена (1944), можна припустити, що час її зведення варто датувати 1949-1950 роками, коли Проскурів переживав повоєнну масштабну розбудову міста як обласний адміністративний центр, а використовувалася вона тривалий час в якості штабної будівлі. Пізніше в ній розташувався Військовий суд.

Стосовно історичної цінності, то будівля за сучасною адресою вул. Сіцінського, 5 має архітектурну цінність місцевого значення як зразок радянської архітектури 50-х років минулого століття.

Музей історії міста Хмельницького


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавийНа часі: Літературний марафон «Слово єднає»«Південний Буг» – про війну