Житловий будинок кін. ХІХ ст., поч. ХХІ ст. (вул. Кам’янецька, 58/1)

Одноповерховий, цегляний, тинькований, у плані прямокутний. Загальна композиція будинку асиметрична – лівий бік головного фасаду має розкріповку з парадним входом, яка увінчана прямокутним аттиком. Фасад багато декорований цегляними деталями, які тиньковане та підкреслено пофарбуванням. У 2000-х роках добудований мансардний поверх непропорційного об’єму.

Побудований наприкінці ХІХ ст. як приватний житловий. Нині у будинку розміщений Центр общинної та культурно-масової роботи «Тхія» з бібліотекою та трьома музейними кімнатами: «Пам'яті жертв Холокосту», єврейського побуту, «Держава Ізраїль».

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавий«Мельпомена» — театральний фест«З Україною в серці»