Житловий будинок кін. ХІХ ст. (вул. Грушевського, 97/1)

Одноповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Фасад оформлений з використанням елементів стилю модерн за допомогою цегляного мурування, декор якого підкреслено пофарбуванням. Композиція головного фасаду симетрична, має центральну розкріповку з двома прямокутними вікнами та вузьким високим напівциркульним вікном між ними (закладено цеглою). Розкріповка увінчана фронтоном складної модернової форми з віконцями (круглим та еліпсоподібним) на тимпані.

Будинок є типовим для забудови Проскурова наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. та має цінність як частина історичного середовища району особняків, що сформувався в місті в районі вул. Комерційної (нині Грушевського) та Старобульварної (нині Гагаріна та Європейська).

Нині використовується як адміністративна будівля.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00