Житловий будинок кін. ХІХ ст. (вул. Проскурівського підпілля, 75)

Одноповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Збудований у цегляному стилі, з використанням елементів стилю модерн. Головний фасад симетричний, його бічні осі виділено розкріповками, увінчаними аттиками.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст. та має архітектурну цінність завдяки поєднанню цегляного стилю з елементами модерну.

Споруджений на початку ХХ ст. на власній земельній ділянці дворянкою Марією Назаревською.

Нині використовується як житловий.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавий"Читати, щоб бути в тренді": як пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого та юнацького читанняТворчість Кобзаря очима українських поетів