Житловий будинок поч. ХХ ст. (вул. Проскурівська, 17)

Двоповерховий, цегляний, пофарбований, у плані прямокутний. Архітектура будинку в формах історизму поєднує візерунчастість цегляного стилю з елементами неоренесансу й модерну. На симетричній композиції фасаду вирізняються два бічні ризаліти та центральна розкріповка. Ризаліти на завершенні мають ступінчасті трикутні фронтони, розкріповка – на рівні другого поверху має прямокутний еркер, який підтримують ступінчасті консолі. Еркер увінчує високий фронтон складної форми. Фасад багато декорований цегляними деталями, які підкреслено пофарбуванням, по боках від еркеру – балкони з ажурними металевими ґратами у стилі модерн.

Будинок – цікавий зразок споруди кінця ХІХ ст., виконаний у найкращих традиціях цегляного мурування.

Побудований наприкінці ХІХ ст. проскурівським торговцем мануфактурних товарів, купцем Ізраїлем Толпіним, який мав у місті кілька крамниць.

У радянські часи був націоналізований, перший поверх використовувався як магазин (зокрема, у 1920-х – 1930-х тут діяла крамниця «Торгсину»), другий – як приміщення для різноманітних установ.

У другій половині ХХ ст. будинок використовувався різноманітними установами та торгівельними закладами.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавийІз філософських смисліНАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ РОЗПОЧНЕТЬСЯ 4 ГРУДНЯ