Житловий будинок поч. ХХ ст. (вул. Проскурівського підпілля, 77)

Одноповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Збудований у цегляному стилі, з використанням елементів стилю модерн. Головний фасад вузький, асиметричний, вікна оздоблені лиштвами цибулястої форми з замковим каменем. У 2007 р. добудований мансардовий поверх.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст. та має архітектурну цінність завдяки поєднанню цегляного стилю з елементами модерну.

Споруджений на початку ХХ ст. на власній земельній ділянці міщанкою Чарною Рахшмир як житловий.

Нині використовується для комерційних потреб.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00Відео


Хмельницький цікавийІз філософських смисліНАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ РОЗПОЧНЕТЬСЯ 4 ГРУДНЯ