29000, м. Хмельницький,
вул. Проскурівська, 30
(0382) 70-35-25
Свою частку у розвиток танцювального мистецтва Хмельниччини міста вніс народний аматорський ансамбль танцю «Веселка», який створений у 1947 році.
«Веселка» розпочинала свою творчу діяльність як танцювальний гурток, у складі якого була молодь, закохана у хореографічне мистецтво. Керівником гуртка був Михайло Нікіфорович Ушаков. Він тісно співпрацював з головним балетмейстером обласного музично-драматичного театру імені Г. Петровського – Тітовим В. С. та заслуженим працівником культури УРСР – Кузьменком Ю. І.. Спілкування з провідними фахівцями-хореографами надихнуло для розширення танцювальної палітри ансамблю та створення різноманітного репертуару.
Перші солісти «Веселки»: Ніна Яструбова, Надія Рибак, Вадим Панкратьєв, Михайло Ушаков.
Вагомий внесок у творчий доробок колективу вніс Олександр Володимирович Данічкін, який керував танцювальним гуртком з 1959 р.
У складі колективу танцював і молодий завзятий хлопець, який усім серцем був закоханий у танець – Юрій Іванович Клімчук. З 1962 р. він і очолив колектив. Під керівництвом Юрія Івановича гурток стає повноцінним ансамблем з багатогранною назвою «Веселка».
За творчі успіхи рішенням Міністерства культури УРСР у 1963 р. ансамблю народного танцю «Веселка» було присвоєно почесне звання «народний аматорський».
На той час ансамбль був чи не єдиним самодіяльним колективом області. У складі «Веселки» танцювало понад сто учасників, це: робочі, службовці, школярі та студенти. У репертуарі колективу – багате розмаїття українських народних танців, хореографічних композицій, танці народів СРСР. Завдяки високій майстерності виконання, широкій концертній діяльності ансамбль «Веселка» заслужив велику популярність серед молоді та простих трудящих нашого міста.
Ведучі танцюристи 60-70 рр. – О. Кухаренко, С. Сєргєєв.
У 1980 р. народний аматорський ансамбль танцю «Веселка» був учасником Міжнародної «Олімпіади-80» у м. Москва.
Майже сорок років керівником колективу був заслужений працівник культури України Юрій Іванович Клімчук – людина, віддана мистецтву, з великим професійним досвідом хореографа. Під час його роботи ансамбль стає лауреатом та дипломантом багатьох Республіканських етнографічних конкурсів і фестивалів, гастролює країнами Радянському Союзу (Росія, Білорусія, Прибалтика, Молдова, Литва) та за кордоном (Югославія, Польша, Болгарія, Голландія, Бельгія). Ансамбль був нагороджений трьома Золотими медалями, Почесними грамотами і нагородами Президії Верховної Ради України та Міністерства культури України.
За час існування колективу змінилося не одне покоління його вихованців! Кращі з них стали провідними балетмейстерами та керівниками танцювальних колективів міста, це: Е. Волошин – керівник народного аматорського ансамблю фольклорного танцю «Гонта», заслужений працівник культури України, О. Шиманський – головний балетмейстер обласного музично-драматичного театру імені М. Старицького, заслужений артист України, В. Стрункін – соліст ансамблю пісні та танцю Чорноморського флоту, С. Пилипчук, І. Русін, А. Русін – солісти ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії, А. Кабанов – артист балету музично-драматичного театру імені М. Старицького. А також: В.Франко, О. Небесний, В. Сєдін, І. Нижник, Л. Українченко, І. Штогріна, С. Педан, О. Попик, О. Коваленко.
Яскравим, різнобарвним, непередбачуваним, ніби веселка, що з’являється після дощу, є і тепер народний аматорський ансамбль танцю «Веселка».
У 2001 р. художнім керівником знаного у місті ансамблю стає талановитий хореограф – лауреат міської премії імені Б. Хмельницького Петрина Володимир Іванович. Зберігаючи самобутність колективу, він домігся високого професійного виконавського рівня, збагатив його репертуар. В. Петрина створив нову цікаву програму, основу якої складають подільські народні танці.
Значна увага приділяється концертній діяльності. Колектив відомий не лише на теренах нашої країни, а й за кордоном. Під час гастролей мовою танцю учасники колективу розповідають світові про нашу країну – Україну, про духовну красу народу, його мистецьку спадщину та знайомлять з культурою інших народів.
У репертуарі ансамблю – яскраве розмаїття хореографічних композицій: «Танець з хустками» – дівочий танець; «Привітальний» – український народний танець; «Подільський козачок» та інші.
З 2017 р. колектив очолила Петрина Оксана Василівна, яка продовжила славні традиції «Веселки».
Колектив не зупиняється на досягнутому, розвивається, створює нові танцювальні композиції, постійно працює над підвищенням культурного та професійного рівня. Своїм натхненним мистецтвом «Веселка» робить певний внесок у національне відродження і розвиток танцювального мистецтва України.