Адміністративний будинок 1930-ті рр. (вул. Шевченка, 33)

Двоповерховий, цегляний, тинькований, прямокутний у плані.Збудований у характерному для радянської архітектури 1950-х рр. стилі, основою якого було використання форм і прийомів класики. Загальна композиція симетрична, на головному фасаді домінує чотириколонний портик іонічного ордеру з завершенням у вигляді масивного трикутного фронтону з напівциркульною нішею. Кути фасаду прикрашені рустом. Елементи декору підкреслено пофарбуванням.

До наших днів зберігся без змін та репрезентує один із напрямків розвитку радянської архітектури повоєнного часу (1945-1960 рр.).

Побудований у 1952-1954 рр. за проектом хмельницького архітектора Г. Чекірди для управління дорожньо-експлуатаційної дільниці №647 «Ушосдора» УРСР (на першому поверсі) та службового житла (на другому поверсі). На початку 2000-х рр. управління переїхало в нову будівлю, а приміщення було продано комерційним структурам.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00