Хмельницький міський літературний марафон "#Щодня читай українською"

З 13 по 24 вересня у книгозбірнях Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади пройде міський літературний марафон «#Щодня читай українською». Традиційно, як і фестиваль «Слово єднає!», котрий бібліотеки влаштовують раз на два роки – почергово з марафоном, його організують у межах відзначення Дня міста Хмельницького.

Марафон розпочнеться 13 вересня літературним мостом єднання «З українським словом до перемоги». Останній пройде у форматі онлайнової зустрічі з українськими авторами, котрі перебувають наразі не тільки в різних містах нашої держави, а й в інших країнах.

Двотижнева подія об’єднає літераторів, читачів, культурних діячів та інших поціновувачів українського літературного слова. Заходи відбуватимуться у міських бібліотеках та у книгозбірнях сіл громади.

У межах марафону наживо пройдуть зустрічі з письменниками Хмельниччини. Серед творчих гостей: Ніна Качеровська, Ігор Байдак, Дарина Янчук, Лідія Ярохно, Марія Дем’янюк, Світлана Зозуля, Любов Єжова, Микола Коваль, Микола Думний, Оксана Радушинська, Володимир Олійник, Галина Корицька.   

Центральна публічна бібліотека у рамках події запрезентує у себе нові книги місцевих літераторів за участі самих авторів, а це:

  • «Великі, величні, незабутні» Ніни Качеровської;
  • «Будень» Віталія Міхалевського;
  • «Я Україна! Я – серце Європи!» Миколи Коваля;
  • «Біла ворона» Володимира Захар’єва; 
  • літературно-публіцистичний альманах «Південний Буг» (№ 9-10);
  • серія ретророманів про Проскурів Ольги Саліпи.

Окремою частиною марафону будуть літературні зустрічі та читання у книгозбірнях сіл Хмельницької громади під назвою «Марафон на колесах». Відбудуться такі в Пироговецькій бібліотеці-філії № 18, Давидковецькій бібліотеці-філії № 5 та Малашовецькій бібліотеці-філії № 26.

Загалом же марафон сприятиме подальшому розвитку літературної, журналістської та інших видів колективної й авторської творчості для популяризації міста Хмельницького, підсилення впливу авторського українського мистецтва в естетичному вихованні дітей і молоді, читачів бібліотек.

Заключний етап марафону відбудеться у сквері ім. Т. Г. Шевченка 24 вересня. Складатиметься він з двох частин: першою буде жива бібліотека «Запитай у письменника», а наступною – патріотичні читання під відкритим небом «Хмельницький щодня читає українською».

Вхід на всі заходи Хмельницького міського літературного марафону «#Щодня читай українською» – вільний. Доєднуйтеся до творення та пошановування українського літературного слова – нашої спільної і величної зброї проти ворога!