Хмельницький міський літературний марафон «Слово єднає — перемогу наближає»

З 19 по 30 вересня у книгозбірнях Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади пройде міський літературний марафон «Слово єднає — перемогу наближає». Його традиційно організують у межах відзначення Дня міста Хмельницького.

Двотижнева подія об’єднає літераторів, читачів, культурних діячів та інших поціновувачів українського літературного слова. Заходи відбуватимуться у міських бібліотеках та у книгозбірнях сіл громади.

У межах марафону з читачами зустрінуться письменники Хмельниччини. Серед творчих гостей заходів: Андрій Горбатюк, Володимир Захар’єв, Юрій Даценко, Аліна Косарева, Лідія Крамар, Галина Корицька, Марія Лисайчук, Андрій Лісовський, Наталія Мазур, Віталій Матеуш, Віталій Міхалевський, Альона Радецька, Ніна Шмурікова-Гаврилюк, Дарина Янчук.

Окремою частиною марафону будуть літературні зустрічі та читання у книгозбірнях сіл Хмельницької громади під спільною назвою «Марафон на колесах». Організують такі Олешинська бібліотека-філія № 24 та Водичківська бібліотека-філія № 27.

Марафон покликаний сприяти подальшому розвитку літературної, журналістської та інших видів колективної й авторської творчості для популяризації міста Хмельницького, підсилення впливу авторського українського мистецтва в естетичному вихованні дітей і молоді, читачів бібліотек.

Завершиться марафон 1 жовтня у Мистецькому дворику літературно-мистецькими читаннями «Сильні духом, словом вільні». Захід присвятять Дню захисників та захисниць України. Тут лунатимуть твори сучасних хмельницьких поетів та прозаїків, що розкривають боротьбу нашого народу за незалежність. Для глядачів читання стануть не лише нагодою зануритися у світ творчості, ай можливістю познайомитися зновими мистецькими творами. Поезії декламуватимуть їхні автори. Звучатимуть твори тих, хто захищає нашу країну на передовій, і тих, хто, на жаль, загинув у цій боротьбі.

Вхід на всі заходи Хмельницького міського літературного марафону «Слово єднає — перемогу наближає» — вільний. Доєднуйтеся до творення та пошановування українського літературного слова — нашої спільної та величної зброї проти ворога!

Програма марафону