У бібліотеці діє унікальна виставка, яка допоможе орієнтуватися в інформаційному світі

У Центральній публічній бібліотеці розмістили XR-виставку «EDAR: За лаштунками реальності». Вона розроблена Громадською організацією «Європейський Інститут Чорнобиля» та «НотаЄнота» за підтримки IREX та включає 20 інтерактивних постерів.

Виставка допоможе відвідувачам навчитися розпізнавати дезінформацію, краще орієнтуватися в сучасному інформаційному світі та приймати обґрунтовані рішення. Вона для дітей від 7 років, підлітків, дорослих дітей та їхніх батьків.

Чим корисна виставка?

  • Розвиток медіаграмотності: ви дізнаєтеся, як розпізнавати дезінформацію, працювати з перевіреними джерелами та розуміти, як працює інформаційний простір.
  • Навички критичного мислення: виставка допоможе краще орієнтуватися в потоці інформації, аналізувати її та робити обґрунтовані висновки.
  • Інноваційний досвід: завдяки поєднанню постерів з мобільним додатком EDAR можна побачити оживлені 3D-моделі, віртуальні світи та взяти участь в інтерактивній грі «НотаЄнота», яка вже стала популярною в Україні.
  • Інформаційна стійкість: виставка навчить дітей та дорослих, як захищати себе від фейків, маніпуляцій та інформаційних атак.

Презентували виставку у Центральній публічній бібліотеці 31 жовтня у межах заняття з елементами тренінгу. Його для учасників Хмельницького благодійного юнацького клубу «Світи» провела Світлана Сінькова, заступниця директорки Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади.

Пані Світлана розповіла учасникам заходу про важливість медіаграмотності в умовах інформаційної війни. Під час тренінгу учасники виконали 2 практичні вправи. В ігровій формі з’ясували суть понять «інформування» та «пропаганда». А також вчилися розпізнавати «інформаційний шум», котрий ворог використовує під час пропаганди.

Особливістю виставки є використання XR-технології доданої реальності edAR, яка поєднує звичний формат постерів із новітніми технологіями. Учасники можуть взаємодіяти з 3D-моделями, аудіо- та відеоматеріалами, VR-порталами, а також переглядати фотокартки, що буквально оживають перед їхніми очима. Цей інноваційний підхід дозволяє повністю зануритися в інформаційний контекст і навчитися розпізнавати фейки та маніпуляції за допомогою візуальних й інтерактивних елементів.

Виставка вразила дітей яскравістю і сучасним дизайном. Вони сканували постери, відправляючись у захопливу подорож цікавим світом інфомедійної грамотності. Каже Світлана Сінькова: «Проєкт допомагає підліткам розвивати критичне мислення. А сучасні XR-технології дають можливість зробити таке навчання захопливим та дуже ефективним».

Виставка «EDAR: За лаштунками реальності» експонуватиметься у читальній залі Центральної публічної бібліотеки (вул. Подільська, 78) протягом листопада. Запрошуємо з нею знайомитися всіх охочих.