Майстер-клас із валяння до Дня домашніх тварин.
-
20 Листопада 2024 р.
-
Прес-центр
17 листопада 2024 року у затишному відділі мистецтв нашого партнера – Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка, – учасники майстер-класу, який проводила тут викладач-методист Художньої школи Надія Борецька, згадували своїх домашніх улюбленців, тішились спогадами про цікавого героя давнього українського мультика «Жив-був пес», який був відзнятий у далекому 1982 році. Після цього мультфільм став відомим і популярним у світі, де люблять твори, в основі яких лежить народна оповідь, етнічне підґрунтя, метке слово, гарна музика і всеохоплююча доброта.
А проведення майстер-класу з вологого валяння було приурочене до Всесвітнього дня рукоділля, який проходив 16 листопада, а також було присвячене Всесвітньому дню домашніх тварин (відзначається 30 листопада), який Хмельицька художня школа унаочнить виставкою за результатами міського конкурсу «Ми вас любимо й бережемо!» Напевно, в Україні не зустрінеш нікого, хто не знав би пригоди сільського песика, який постарів, живучи у господарів, став, як їм здавалось, кволим і немічним і його просто виставили за межі обійстя. І мусив бідний песик самостійно жити в лісі, доки не зустрів вовчика-самітника, який згодився допомогти йому повернутися до рідної буди. Що було далі з несподіваними друзями, знає кожний, хто пам’ятає мультик «Жив-був пес».
Надія Анатоліївна запропонувала учасникам майстер-класу створити панно за мотивами мультфільму у техніці вологого валяння. Учні заздалегідь підготували основу і пасма кольорової вовни, а також матеріали, необхідні для валяння, а Надія Анатоліївна – окремі кадри з мультфільму, один з яких можна було вибрати для відтворення у цікавій рукодільній техніці. На фотографіях, які присвячені майстер-класу, можна побачити етапи роботи окремих учасників над своїми «картинками», а потім усміхнених і щасливих дітей, які тримають готові твори. Все заняття, за словами Надії Борецької, проходило на суцільному позитиві, настрій був чудовий, не дивлячись на те, що часом приходилось очікувати, поки висохне нижній шар роботи, щоб потім продовжити її далі.
Відрадно, що діти не просто так працювали, а задонатили 150 гривень, які Надія Анатоліївна поклала у скриньку, де збирають кошти на потреби ЗСУ. Наші діти вміють вчитись, вміють показати, що вони вміють, і розуміючи сучасний стан нашої держави, почасти відмовляють собі у смаколиках, щоб передати, нехай і малі, але свої кошти на допомогу нашій славній армії. Гарна зміна підростає! Слава нашій Україні! Слава її героям і Збройним Силам України!