29000, м. Хмельницький,
вул. Проскурівська, 30
(0382) 70-35-25
Презентація літературних та мистецьких творів на великодню тематику 10 квітня відбулася у Центральній публічній бібліотеці Хмельницького. На неї завітали третьокласники ліцею №10. Дітей чекали творчі гості заходу — письменниця Тетяна Безушко-Граб та художниця Наталія Степанюк.
Наталія Степанюк — хмельницька художниця. Основою її творчості є пейзажі, тварини, природа. Працює в абстрактному та еклектичному стилях вже понад 15 років.
Після короткого знайомства пані Наталія представила хлопчикам та дівчаткам свою персональну виставку, котру напередодні розмістили в читальному залі книгозбірні. Експозиція зветься «Великоднє дерево: традиції, символи війни, життя». Виставка вражає різноманітністю, барвистістю мотивів, багатством ідей. Є навіть писанки, які відображають події сучасної війни, а ще чимало тих, котрі про українські традиції.
Презентація викликала захоплення. Дітям і самим закортіло створити власні писанки. Через те художниця роздала їм дерев’яні яєчка, котрі учні згодом у школі перетворять на красиві пасхальні вироби.
Далі з дітворою завела розмову подільська авторка, педагогиня Тетяна Безушко-Граб, що написала вже багато творів до різних свят у році й опублікувала їх в колективних збірниках.
Вона познайомила юних читачів з книжечкою «Великоднє пташеня». Це збірник казок 12 талановитих українських авторів, поміж яких є і пані Тетяна. Неймовірні ілюстрації до книги належать художниці Крістіні Нестерчук.
Розповіла про видання письменниця: «Це книжка, завдяки якій діти більше дізнаються про пасхальні звичаї та традиції. І, звісно, не обійдеться без великоднього дива. Вона дарує шанс побачити своє відображення, очиститись, наповнитись святковим настроєм, глибше пізнати великодні традиції і повірити, що дива можливі!»
Авторка зачитала із книги свою казку про курчатко, яке вилупилось на Великдень. Також провела для діток цікаву тематичну вікторину. Згодом, для збереження основної ідеї заходу, називала інгредієнти, а хлопчики з дівчатками відповідали, чи потрібні ті для приготування паски та в якій кількості.
Наприкінці, аби трішки розвеселити діток, творчі гості виконали з ними веселу руханку.