У центральній публічній бібліотеці відбулася творча зустріч з Михайлом Цимбалюком

19 січня у центральній публічній бібліотеці пройшла творча зустріч з Михайлом Цимбалюком «Танок почуттів і уяви політ!». Подію влаштували з нагоди 55-річчя подільського літератора.

Михайло Петрович Цимбалюк – відомий поет, прозаїк, публіцист, журналіст. У своєму доробку має понад 180 публікацій художніх творів різних жанрів.

На творчу зустріч прийшли не тільки читачі, а  й колеги по перу ювіляра – Віталій Міхалевський, Степан Шкапій, Микола Лук'янюк, Віталій Матеуш. Під час спілкування учасники ділилисятим, як вони познайомилися з поезією Михайла Петровича, які його вірші їхні улюблені.

Автор наукових праць та художніх творів Микола Лукіянюк: «Я відразу при знайомстві з паном Михайлом зрозумів, що він людина висока. Його поезія настільки глибока, що її неможливо відразу пізнати, тому її читачі оцінюють, її читачі цінують». Пан Микола зачитав декілька своїх віршованих рядків, котрі присвятив ювіляру. Віталій Матеуш, член «КЛУ», розповів про свої сподівання щодо майбутніх творчих здобутків Михайла Цимбалюка, наголосивши, що найбільше чекає на його прозову збірку.

Степан Шкапій: «Мені дуже імпонує його світогляд, емоційний стан, його журналістські, краєзнавчі праці, його залюбленість українським словом, його прозові, поетичні твори. Він вдало відгукується про всі події, що трапляються. Його поезію читаю дуже вдумливо. Далеко не кожен може передати свій стан так, як це робить Михайло Петрович. Його поезія дуже ваговита, з великим смисловим навантаженням».

Про спільні з ювіляром інтереси, творчі потреби розповів Віталій Міхалевський. Також відзначив, що вважає поезію Михайла Цимбалюка інтелігентною та інтелектуальною, такою, у якій сконцентровано дуже багато речей.

Сам Михайло Петрович розказав гостям про те, що надихає, як вдається віршувати: «Простіше змусити себе писати якісь літературні казки, нариси. Поезію себе не змусиш написати. Поезія сприймається і вловлюється так само як кохання чи щастя. Треба утримувати себе від різноманітних спокус, але й не тримати себе у спокої, а йти за горизонти, які й дадуть нові приводи для поезії». Згодом поет зачитав для тих, хто прийшов на творчу зустріч, декілька своїх віршів. Також автор, відповідаючи на питання, розповів:

  • про свій псевдонім-позивний Хорей (і тут йшла мова не зовсім про використовуваний віршований розмір, адже автор пише ямбом);
  • про особливу риторику віршів, натхненну військовою участю;
  • про важливість культури як фактору, котрий здатен «цементувати» націю та робити її сильною.

На завершення бібліотекарі та творчі гості обмінялися планами та намірами щодо спільних літературних подій, поїздок та зустрічей. Також презентували сторінку про Михайла Цимбалюка, котра з'явилася на сайті Централізованої бібліотечної системи у розділі «Літературна світлиця».