Особняк 1907 р. (вул. Володимирська, 103)

Одноповерховий, цегляний, тинькований, у плані прямокутний. Вирішений у модернізованих формах історизму. У загальній композиції споруди виокремлюється два симетрично розташовані бічні ризаліти, які завершуються характерними для модерну фронтонами складної форми. Споруду увінчує розвинутий карниз, бічні ризаліти обрамлені рустовкою та розчленовано пілястрами. На фасаді між ризалітами вікна напівциркульні, обрамлені лиштвами, на ризалітах по два прямокутних вікна. Нижче фронтону лівого ризаліту – дата завершення будівництва споруди «1907». Архітектурний декор підкреслено пофарбуванням. Побудований у 1903-1907 рр. У 1970-х рр. на головному фасаді лівого ризаліту зроблена добудова парадного входу, який виконаний у цеглі. Пізніше з тильного боку була зроблена двоповерхова добудова, яка височиною не перевершує об'єм старої будівлі та зовні не порушує загальну композицію особняку.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст., що зберігся дотепер майже без змін.

У 1937 р. у будинку розташувався щойно заснований Палац піонерів, який перебував тут до 1955 р., поки не переїхав в інше приміщення. Згодом у будинку №103 розмістився обласний театр ляльок, який був заснований у 1970 р. У 1989 р. обласний театр ляльок перевели у приміщення по вул. Проскурівській, 46.

Нині у будинку розміщується обласний науково-методичний центр культури і мистецтва.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00







Відео


Хмельницький цікавий







ПроМистецтво: Хмельницька музична школа №1 імені Миколи Мозгового