Особняк кін. ХІХ ст. (вул. Пилипчука, 65)

Одноповерховий, цегляний, у плані прямокутний. Зведений у відкритій червоній цеглі, декор підкреслений пофарбуванням. Головний фасад симетричний, його бічні осі виділено розкріповками, увінчаними ступінчастими аттиками.

Будинок належить до зразків міської садибної забудови кінця ХІХ – початку ХХ ст., що зберігся дотепер майже без змін.

Споруджений на початку ХХ ст. для потреб повітового воєначальника та кулеметної команди. Від початку 1920-х рр. перебуває у відомстві міського гарнізону для різних установ.

Нині в будинку розміщується Хмельницька гарнізонна прокуратура.

Сергій Єсюнін


Наказом управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації від 04.06.2018 №69н затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток місцевого значення, визначених науково-проектною документацією «Історико-архітектурний опорний план м. Хмельницького з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток, історичних ареалів», розроблену ПОГ «Інститут культурної спадщини» ВРОКСУ.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» на охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.


29000, місто Хмельницький, вул. Проскурівська, 30

Довідки щодо документообігу за телефоном: (0382) 70-35-25

Режим роботи Управління культури і туризму

Початок робочого дня: 8:00
Обідня перерва: 12:00 –13:00,
Закінчення робочого дня: 17:15*

* У п'ятницю закінчення робочого дня: 16:00